ישראל יוצאת מהסגר והשוק מגיב בחיוב. בארה"ב, הבחירות מתקרבות והשווקים והסקרים מתמחרים ניצחון לביידן. עונת הדו"חות בארה"ב נכנסת להילוך גבוה. באירופה, הגל השני מכה והברקזיט שוב בכותרות האם יפתיע בנק ישראל ביום חמישי בהורדת ריבית לאפס?

ישראל התעוררה לשבוע חדש של אופטימיות ובשורות טובות מגזרת פתיחת המשק מהסגר. ובעוד שישראל יוצאת מהסגר, מדינות אחרות בעולם ובדגש על אירופה נכנסות לגל שני עם הגבלות כמו עוצר ליילי בערים ותוכניות חירום למניעת התקהלויות. בארה"ב עונת הדו"חות נכנסת להילוך גבוה ובשווקים נערכים לבחירות וריבוי האירועים רק מגביר את פוטנציאל התנודתיות בשווקים. בסיטואציה בה צפויה עלייה בתנודתיות, שילוב מספר אפיקים יחד מהווה אסטרטגיית השקעה נכונה כדי לצלוח את התקופה.

בארה"ב, עונת הדו"חות לרבעון השלישי עולה מדרגה השבוע עם יבמ ופילפס (ב'), נטפליקס וסנאפ (ג'), טסלה, אבוט ווריזון (ד') אמזון, אינטל ומיקרוסופט (ה') ואמריקן אקספרס (ו'). בשבוע החולף היו אלה הבנקים שהיכו את התחזיות בגזרת ההכנסות וברווחיות ובלטו במיוחד הפרשות נמוכות מהצפי לחובות מסופקים. בגזרת הקורונה, המרוץ לפיתוח חיסון צובר תאוצה ונראה כי פייזר מובילה אותו, לאחר שהודיעה בסוף השבוע כי תבקש אישור חירום לשיווק החיסון בסוף נובמבר, בכפוף לתוצאות הניסוי. בהנחה שתוצאות החיסון יהיו חיוביות, פייזר תחל לחסן בהדרגה את צוות הרופאים והאוכלוסיה שבסיכון ותתן את שירותייה למדינות שהתקשרו עימה בשלב המוקדם.

שוקי המניות בארה"ב הורידו הילוך השבוע, אך למרות כמה ימים של ירידות סיימו בטריטוריה חיובית. בעוד 16 יום ייערכו הבחירות בארה"ב (שבחלקם ההצבעה כבר החלה) וביידן מוביל בסקרים גם במדינות המתנדנדות. השווקים מתמחרים "Blue Wave" (כלומר ניצחון סוחף לדמוקרטים) שצפוי להעצים תמריצים ותקציבים, בדגש על 2 טריליון דולר לתשתיות ושרותים ציבוריים ותכניות צמיחה במטרה להמריץ את הכלכלה. נראה כי השוק משלים עם ניצחון אפשרי של ביידן – מה שמוביל בין היתר לביצועים חזקים למניות השורה השניה והשלישית.
באירופה, הגל השני בעיצומו ומדינות רבות הטילו עוצר ליילי על ערים ומגבלות נוספות. מועד הברקזיט (15 באוקטובר) חלף והתעקשות ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון עלולה להוביל לברקזיט "אלים" בסוף 2020. כל זה משפיע על שוקי המניות ובשבוע החולף ירד ה Dax30 ב1.1%-.

פאי המציג את הרכב תיק מניות אופציונאלי לעידן שאחרי הקורונה

בישראל, ראינו בשבוע האחרון המשך תיקון ועליות בחברות קטנות וחברות מסקטור הטכנולוגיה המושפעות מחו"ל שמגיבים בצורה חיובית. בסיכום שבועי, מדד ת"א טכנולוגיה עלה 0.6%+ ומתחילת השנה השיג תשואה של מעל ל 30%+. שוק האג"ח הקונצרני ואג"ח מדינה בלטו בשבוע החולף בעליות, כאשר תל בונד 60 עלה 0.4%. מדד המחירים לצרכן לספטמבר עמד על 0.1%-. ירידה עונתית במחירי המזון (0.7%-) בשל המבצעים לקראת החג, ובמחירי המלונות לאחר הקיץ (13%-), קוזזו עם עלייה חדה במחירי הירקות הטריים (7.2%+) בעקבות גל החום במהלך החודש. האינפלציה ב 12 החודשים האחרונים עלתה ל 0.7%-. במבט קדימה, התחזית הראשונית שלנו למדד אוקטובר היא עלייה של 0.2%-0.1% (עליית מחירי המזון לאחר החגים ובסגר ועלייה עונתית בהלבשה והנעלה לקראת החורף), ו 0.3%- במדד נובמבר. התחזית ל 12 המדדים הקרובים נותרה על 0.5%+. חשוב להדגיש שיש אי-וודאות לגבי מדידת סעיפי ההלבשה והנופש במדדים הקרובים, בשל המגבלות על הפעילות, ולכן נמתין להבהרות של הלמ"ס סמוך למועד הפרסום.

דגשים לתיק ההשקעות

במניות- תמחור חסר, יציאה מהסגר תומכים במיקוד במניות הבנקים והביטוח בישראל, לצד סקטורים בצמיחה בעולם כדוגמת עבודה מהבית וכלכלה ירוקה. ההתפרצות המחודשת של הקורונה מפנה את המבט לסקטורים שחווים צמיחה דווקא על רקע המגבלות. לא מדובר רק במניות טכנולוגיה, אלא בתחומים כמו עבודה מהבית או ציוד רפואי הנהנים ממדיניות הסגר והריחוק החברתי בעולם. בנוסף, תחום הכלכלה הירוקה, צפוי להרוויח בזכות היתרון של ביידן בסקרים. בשוק המניות המקומי, אנו שומרים על חשיפה לחברות מבוססות ורווחיות שנפגעו ועשויות לחזור ובגדול כמו סקטור הפיננסים והנדל"ן. ​

באג"ח – מפזרים בקונצרני, בציפייה להמשך רכישות אג"ח של בנק ישראל. אנו שומרים על חשיפה מפוזרת לאג"ח קונצרני מדורג, כשהמעורבות של בנק ישראל במסחר יחד עם הריבית הנמוכה וההרחבות המוניטאריות ממשיכים לתמוך בירידת מרווחים. ההפתעה כלפי מעלה במדד לא משנה את הערכתינו שבעקבות חוזקו של השקל, הציפיות הנמוכות לאינפלציה וכמובן הפגיעה בכלכלה בעקבות ההגבלות, ביום חמישי הקרוב בנק ישראל עשוי לאותת שהוא מוכן להגדיל את תוכנית רכישות האג"ח הממשלתיות, להמשיך לתמרץ את הבנקים להגדיל את האשראי ולהקל בתנאים, ואולי אף לבצע הפחתה סמלית של הריבית מ 0.1%+ ל 0.

בתיק ההשקעות, משלבים אפיקים עם קורולצייה נמוכה, המורידה את סטיית התקן. אנו ממשיכים לשמור על מבנה תיק המשלב אג"ח ומניות יחד במטרה להפחית תנודתיות. בנוסף, יש יתרונות בסביבת השוק הנוכחית לשלב גם הגנות לצרכי הפחתת תנודתיות, לצד התמקדות במניות מסקטורים שבצמיחה על רקע הסגרים והמדיניות של ריחוק חברתי בכל העולם.

אין להעתיק, לשכפל, לצטט, להפיץ או להעביר את העבודה או חלקים ממנה ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהראל פיננסים. עבודה זו מתבססת על מידע פומבי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים בעיני החברה כאמינים. הנחת החברה כי המידע ונתונים אלו נכונים, אך אין השימוש בהם מהווה אימות ו/או אישור לבדיקת נכונותם. האמור בעבודה זו משקף את חוות דעתנו במועד פרסום העבודה. חוות דעתנו יכולה להשתנות בכל עת וללא מתן הודעה נוספת. החברה לא תהיה אחראית, בכל צורה שהיא, לנזק ו/או הפסד שיגרמו, אם יגרמו, כתוצאה משימוש בעבודה זו, וכן אינה מתחייבת כי התבססות על המידע המופיע בעבודה זו עשוי להניב רווחים. הכותבים ו/או חברות בקבוצת הראל ו/או בעלי עניין בהן ו/או בעלי השליטה בקבוצה, עשויים להחזיק ו/או לסחור, בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך והנכסים הפיננסים המצוינים בעבודה זו, וזאת באופן המנוגד לאמור בעבודה זו. ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הנזכרים בעבודה זו עלולים שלא להתאים לכל משקיע. אין לראות בעבודה זו משום שיווק השקעות או תחליף לשיווק השקעות או תחליף לייעוץ מס עצמאי. עבודה זו אינה מותאמת למטרות ההשקעה ולצרכיו האישים והמיוחדים של כל משקיע.

כלים נוספים

צור קשר

*
השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.
CAPTCHA
טען מחדשהשמע את הקוד