​כדי שתוכל להתמצא טוב יותר בתחום ביטוח הרכב וכדי שתוכל לקבל את כל המידע על פוליסת ביטוח הרכב שלך בהראל, ריכזנו עבורך מידע שימושי בתחום. כאן תמצא תשובות לשאלות נפוצות, הסברים למונחים וכלים דיגיטליים בתחום ביטוח הרכב.

מילון מונחים - ביטוח רכב

כמבוטח באחת מפוליסות ביטוח ההרכב בהראל, אנו עושים את מרב המאמצים להעניק לך את כל המידע הנחוץ לתפעול פוליסת הרכב שלך. מילון המונחים של עולם ביטוח הרכב יסייע לך להתמצא במידע המקצועי המופיע בפוליסות ובכתבי השירות שאנו מציעים.

button

שאלות נפוצות - ביטוח רכב

יש לך שאלה? אנחנו כאן בשבילך. לרשותך מבחר שאלות ותשובות בתחום ביטוח הרכב שיסייעו לך לעשות קצת סדר בראש.

button

זכאות למידע וגילוי נאות בקניית רכב משומש

החל מיום 6.12.2008 נכנס לתוקפו חוק מכירת רכב משומש. על פי החוק, זכאי רוכש רכב משומש לקבל מכל מבטח שביטח את הרכב שרכש, את המידע הבא, המעיד על מצב הרכב ותקינותו.

button

הכן רכבך לחורף

מידי שנה, עם בוא החורף, חשוב לבדוק ולהכין את רכבך לאתגרים שמביאה עמה נהיגה בגשם, בשלג, בערפל ובקור. אספנו עבורך מספר כללים ועצות שיסייעו לך להכין את רכבך לנסיעה בחורף.

button

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג'?

בניגוד לביטוח חובה לרכב, הביטוח המקיף וביטוח צד ג' הם ביטוחים אופציונליים, שאין חובה חוקית לרכוש אותם. יחד עם זאת, כל נהג שהיה מעורב בתאונה כלשהי יודע שביטוח חובה לבדו אינו מספיק, כיוון שהוא לא כולל כיסוי לנזקי רכוש שנגרמו לנו או לצד שלישי. לשם כך נועדו הביטוח המקיף וביטוח צד ג'. אך מה ההבדלים בין שני סוגי הביטוחים הללו? למי מתאים ביטוח מקיף? ומי יכול להסתפק רק בביטוח צד ג'? כל התשובות במאמר הבא.

button

רוצים לדעת כמה עולה ביטוח לרכב?

אם אתם עומדים בפני רכישה או חידוש של ביטוח הרכב, אתם בוודאי מעוניינים לערוך סקר שוק שיסייע לכם לדעת כמה עולה ביטוח רכב ולאיזה הוצאה כספית עליכם להיערך. אם יש לכם ניסיון ברכישת ביטוח רכב, אתם בוודאי יודעים שהמחירים מושפעים ממגוון פרמטרים, ולכן קשה לעתים לדעת מראש מה המחיר שתידרשו לשלם. כדי לסייע לכם לצפות את עלות הביטוח, במאמר הבא נפרט את כל הפרמטרים המשפיעים על מחירי ביטוח הרכב.

button

מה זה ביטוח חובה לרכב?

נהגים חדשים או נהגים ותיקים, נהגים זהירים או נהגים שעברו תאונת דרכים – על כולם חלה החובה לרכוש ביטוח חובה לרכב. בניגוד לפוליסות ביטוח רכב אחרות, כמו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', ביטוח חובה הוא היחיד שהחוק מחייב אותנו לרכוש לפני שאנו עולים על הכביש. מהו ביטוח חובה לרכב? איזה כיסויים הוא מכיל? ומדוע המחוקק מחייב אותנו לרכוש אותו? כל התשובות במאמר הבא.

button

נבדקנו ונמצאנו חיוביים

משבר הקורונה עדיין בעיצומו, אך כבר עכשיו ברור שגם בתקופות משבר למבוטחי הראל יש על מי לסמוך: הראל מובילה במדד הסולידריות בביטוח רכב, על-פי דירוג רשות שוק ההון שפורסם ב- 22 ביולי 2020.

button

ביטוח הרכב הראל סוויץ'

שוק ביטוחי הרכב עבר מהפכה של ממש, עם שיווקן של פוליסות מסוג חדש: פוליסות שבהן גובה התשלום החודשי נקבע לפי הקילומטרים שנסע הרכב. מובילת המהפכה היתה חברת הראל, שהיתה הראשונה להשיק פוליסה שכזו - הראל סוויץ'.

button

עלייה בדיווחים על גניבת רכבים

בהתאם לנתונים שפירסמה חברת איתוראן, בחודש נובמבר 2020 חלה עלייה בדיווחים על גניבות רכבים. מדוע זה קורה ומה ניתן לעשות? על כך בכתבה הבאה.

button

מה עושים במקרה של תאונת דרכים?

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? בכתבה הבאה תוכלו למצוא הנחיות ראשוניות למבוטחים שהיו מעורבים בתאונת דרכים עם או ללא נפגעים.

button

ההשלכות של נהיגה ללא ביטוח חובה

ביטוח חובה לרכב הוא דוגמא לביטוח שבו המדינה לא מותירה אפשרות בחירה ומחייבת כל נהג לרכוש אותו לפני שיעלה עם רכבו על הכביש. לכן להיעדר ביטוח חובה יש השלכות ייחודיות ושונות מביטוחים אחרים, עליהן תוכלו לקרוא בכתבה הבאה.​

button

כל הדרכים לשלם פחות על ביטוח הרכב

מחירו של ביטוח הרכב מושפע ממגוון רחב של פרמטרים, הקשורים הן למאפייניו האישיים של הנהג והן למאפייני הרכב המבוטח. לכן, אם אתם מעוניינים להוזיל את עלות ביטוח הרכב​ שלכם, כדאי להכיר כמה מהפרמטרים המשפיעים על מחירו.​

button

כל מה שצריך לדעת על כיסוי ביטוח זמני לרכב

ביטוח זמני לרכב הוא פתרון ביטוחי אידיאלי לנהגים מזדמנים שאינם נוהגים ברכב שלנו באופן קבוע. רוצים ללמוד עוד על ביטוח רכב זמני? הכתבה הבאה מיועדת עבורכם.

button

כל מה שצריך לדעת על שירותי הדרך והגרירה

מבוטחים בפוליסת ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג' לרכב יכולים לרכוש בתוספת תשלום, כתב שירות לקבלת שירותי דרך וגרירה לרכב. במסגרת כתב שירות זה יוכלו לקבל מגוון שירותים על-ידי ספק חיצוני שעובד בשיתוף עם הראל, כחלק מתנאי כתב השירות. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא על כל מה שצריך לדעת על שירותי הדרך והגרירה.​

button

ביטוח רכב חכם הוא ביטוח שמתאים את עצמו אליך ולא ההיפך.

לקבלת הצעה

איתור תנאי הפוליסה שלך (ארכיון פוליסות)

לאיתור תנאי פוליסה שרכשת ושאינה משווקת עוד, יש להיכנס למאגר הפוליסות ולבחור את סוג הביטוח, שם החברה המבטחת וטווח התאריכים בו הצטרפת לתוכנית.

לארכיון פוליסות