הראל פיננסים אלטרנטיב היא שער לעולם ההשקעות האלטרנטיבי ומציעה רכיבי השקעה שאינם מתחומי המניות והאג"ח המוכרים, המאפשרים למשקיע לגוון את תיק ההשקעות שלו במטרה להקטין סיכונים. קטגוריית המוצרים האלטרנטיביים רחבה מאוד, החל מהשקעות בנדל"ן או סחורות ועד שיטות מסחר מתקדמות.

במהלך 2018 נכנסה הראל פיננסים לעולם האלטרנטיבי, והקימה קרן נדל"ן ראשונה מסוגה, הראל אלטרנטיב נדל"ן בע"מ, המשקיעה בנכסים מניבים עם דגש על בנייני מגורים להשכרה באזורים מרכזיים בניו יורק. הקרן מיועדת למשקיעים מסווגים עם סכום מינימום להשקעה נמוך יחסית לכל לקוח - 100 אלף דולר בלבד.  לראשונה בישראל, לקרן מספר ניירות ערך בבורסה למעקב אחר הביצועים.

הקרן השנייה יצאה לדרך השנה (2019). הראל פיננסים אלטרנטיב המגן.

הקרן הינה קרן הלוואות מגובות נדל"ן בארה"ב.

 

יתרונות ההשקעה בהראל פיננסים אלטרנטיב:

הקטנת תנודתיות בהשוואה למניות ואג"ח         פיזור, פיזור, פיזור

פתרון מתאים לתקופה של ריבית נמוכה             גיוון תיק ההשקעות

תזרים יציב וקבוע מהשקעה בנכסים מניבים        קורלציה נמוכה למניות ואג"ח

המוצרים שלנו

השקעות בנדל"ן

הראל פיננסים, זרוע הפיננסים של קבוצת הראל השקעות, הקימה ב-2018 את הראל אלטרנטיב נדל"ן בע"מ – קרן המתמחה בהשקעה בנכסים מניבים בארה"ב, עם דגש לבנייני מגורים להשכרה באזורים מרכזיים (Prime Location) בניו יורק. קרן הנדל"ן היא סנונית ראשונה לשורה של מוצרי השקעה אלטרנטיביים שעליהם שוקדים בהראל פיננסים בחודשים האחרונים.

להמשך קריאה   

​הלוואות מגובות נדל"ן

הראל פיננסים אלטרנטיב המגן היא קרן אלטרנטיבית נוספת מבית הראל פיננסים, המיועדת להלוואות מגובות נדל"ן בארה"ב. ההשקעות בקרן המגן ייעשו לצד שותפים מקומיים, עמם יש לקבוצת הראל ניסיון עסקי קודם, המתמחים באזורים ספציפיים ברחבי ארה"ב ולהם ביצועים מוכחים של עשרות שנים בסגמנט הרלוונטי.

 

להמשך קריאה 

סקירות חדשות בתחום

מכשירים פיננסיים אלטרנטיביים מפזרים את הסיכונים בתיק ההשקעות, מאפשרים להשקיע בתחומים שהיו פתוחים בעבר רק למשקיעים גדולים ולרוב הם בעלי פוטנציאל תשואה גבוה יותר מכפי שניתן למצוא בשוק ההון.
בשנים האחרונות מתרבות אפשרויות ההשקעה הלא-מסורתיות. מה צריך לקחת בחשבון בהשקעות כאלה, האם הן פתוחות בפני כל אחד ומה צריך לבדוק כדי לדעת אם אני עומד בקריטריונים?
ההשקעות האלטרנטיביות כוללות מגוון גדול מאוד של נכסים ובעולם יש מאות חברות המציעות אפשרות להשקעה בתחום זה. אילו פרמטרים חשוב לבדוק לפני שבוחרים את החברה שדרכה נבצע את ההשקעות האלטרנטיביות?

תשובות לשאלות נפוצות בנושא השקעות אלטרנטיביות

 • מהן השקעות אלטרנטיביות?
 • ​ההגדרה הבסיסית של השקעות אלטרנטיביות היא כל השקעה שאינה סחירה בבורסה (מניה או איגרת חוב) ואינה פיקדון במזומן. היתרון הגדול ביותר של ההשקעות האלה טמון בעובדה שמאחר שהן לא סחירות, המיתאם בינן לבין ביצועי השוק נמוכים יחסית ולעתים אף שלילי. יש לעובדה זו יתרון משמעותי בשני מקרים:

  1. כאשר יש ירידות חדות בשווקים או תנודתיות גבוהה, כפי שראינו, למשל, במהלך שנת 2018.
  2. כאשר התשואות של האג"ח נמוכות, כפי שהיה בעשור האחרון שבו שמרו הבנקים המרכזיים בעולם על ריביות נמוכות.

  הודות לשני הגורמים האלה, בעשור האחרון ראינו צמיחה גדולה מאוד בהשקעות אלטרנטיביות.

  ברוב המקרים, להשקעות אלטרנטיביות יש שני מאפיינים מרכזיים, שמשפיעים על זהות המשקיעים בהן: בניגוד להשקעות סחירות במניות ובאג"ח, השקעה אלטרנטיבית היא לרוב בסכום כסף גדול יחסית ולטווחי זמן לא קצרים (כי אי אפשר להחליט שרוצים למכור את הנכס מחר בבוקר).

 • מה ההבדל בין נכסים אלטרנטיביים לאסטרטגיות השקעה אלטרנטיביות?
 • ​נכסים אלטרנטיביים מאפשרים למשקיעים חשיפה לנכסים שאינם נמצאים במתאם עם שוקי המניות והאג"ח, כמו: נדל"ן, אשראי, תשתיות, סחורות ועוד.
  לעומת זאת, אסטרטגיות אלטרנטיביות מאפשרות למשקיעים חשיפה למנהלי השקעות המשקיעים במוצרים מסורתיים (כגון מניות ואג"ח), אך באמצעות אסטרטגיות לא מסורתיות. כלומר, במקום להיעזר באנליסטים לצורך ניתוח החברות, הם משתמשים בטכניקות מתקדמות יותר המבוססות על חשיבה שונה כמו אסטרטגיות לונג/שורט, אסטרטגיות שוק ניטרליות, אסטרטגיות השקעה מבוססות אירועים ועוד.

 • למה צריך השקעה אלטרנטיבית?
 • ​הצורך במכשירי השקעה אלטרנטיביים גבר בשנים האחרונות, בין היתר על רקע העובדה שמשברים פיננסיים ותנודתיות בשווקים מגיעים בתדירות גבוהה יותר מאשר בעבר – ולרוב הם גם מהירים וחדים יותר. מאחר שמכשירי השקעה אלטרנטיביים מתאפיינים לרוב בתנודתיות נמוכה יותר, הם יכולים לאזן במידה מסוימת את התשואה בתיק הנכסים כולו וכך התנודתיות של התיק נמוכה יותר.

  גורם מרכזי שתרם לעלייה בהיקף ההשקעות האלטרנטיביות בשנים האחרונות היה גם התשואות הנמוכות יחסית בשוק ההון ובעיקר בחלק המרכזי שלו – באגרות החוב. התשואות האלה נגזרו מהריביות הנמוכות של הבנקים המרכזיים, שירדו אחרי המשבר הגדול בשנים 2007-2008 והבנקים לא מיהרו להעלות בעקבות התאוששות הדרגתית ואיטית יחסית בכלכלות.

צור קשר

*
השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.
CAPTCHA
טען מחדשהשמע את הקוד