אגף כלכלה ומחקר עוסק בכל התחומים הקשורים לניתוח מקרו-כלכלי ומספק ניתוחים ותחזיות לכל הגופים השייכים לקבוצת הראל וללקוחותיהם.
אגף כלכלה ומחקר מבצע מעקב שוטף אחר התפתחויות ומגמות מקרו-כלכליות בשווקי ההון בישראל וברחבי העולם.

האגף מנוהל בראשותו של עפר קליין, המנתח את הסביבה המקרו-כלכלית בארץ ומעבר לים, ואת השפעתה על אפיקי ההשקעות השונים.

עפר קליין בעל וותק רב של מעל עשרים שנה בשוק ההון הישראלי. עפר בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני בכלכלה בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מכהן ב-10 השנים האחרונות כראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל. בעבר שימש כמנהל תחום בכיר מוניטרי ומאקרו במשרד האוצר וככלכלן במחלקה המוניטרית בבנק ישראל. בנוסף, כיום משמש גם כחבר בוועדה הציבורית המייעצת לענייני מדד המחירים לצרכן של הלמ"ס.

מחקר וסקירות

 הדלק נתן והדלק ייקח? סקירה שבועית אגף כלכלה ומחקר  16.08.2022

 • ישראלמדד המחירים לצרכן לחודש יולי עלה ב-1.1 אחוזים הרבה מעל ההערכות המוקדמות והעלייה החודשית החדה ביותר מאז יולי 2009. 

 • בארה"במחירי הנפט ירדו בחדות והאינפלציה בארה"ב ירדה יותר מהצפי, דבר שמותיר בסימן שאלה את גודל עליית הריבית הבאה בספטמבר.

                                                                                                                                                            קרא עוד >​​​​​​​​​


 

תמצית הסביבה הכלכלית בארץ ובעולם- סיכום חודש יולי 2022
01.08.2022

  • ישראלבנק ישראל העלה את הריבית ל-1.25 אחוז ואותת שתהליך עליית הריבית עדיין רחוק ממיצוי. תרמו לכך האינפלציה שחצתה את היעד, האצת עליות הריבית בעולם שתרמו לפיחות בשקל וחוזקו של שוק העבודה שיאפשר לבנק להתמיד בעליית ריבית בהמשך השנה. להערכתנו, אם בהמשך החודש נראה העלאות של חצי אחוז ויותר של הבנקים המרכזיים בגוש האירו ובארה"ב, סיכוי גבוה שנראה העלאה של חצי אחוז גם בהחלטה הבאה.

  • ארה"ב: מתגברים הסימנים להאטה ואף צמיחה שלילית ברבעון השני בארה"ב עם ירידה ריאלית בצריכה הפרטית והמשך ירידה בסנטימנט החברות ומשקי הבית. אך הפוקוס של הבנק המרכזי הוא עדיין על האינפלציה ולהערכתנו לא יעצור את העלאת הריבית השנה גם על חשבון צמיחה ועלייה באבטלה שעדיין נמצאת בשפל.

  • עוד בעולם: בסין גל התחלואה הנוכחי דועך ואיתו ההגבלות המחמירות, דבר שתרם לשיפור מהיר מהצפי בסנטימנט החברות ביוני, אך ספק עם זה ימנע צמיחה שלילית ברבעון השני.


                                                                                                                                                              קרא עוד>​

  עפר קליין - ראש אגף כלכלה ומחקר

  ​עפר קליין בעל וותק רב של מעל 20 שנים בשוק ההון הישראלי. עפר בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני בכלכלה בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מכהן בעשור האחרון כראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל. בעבר שימש כמנהל תחום בכיר מוניטרי ומאקרו במשרד האוצר וככלכלן במחלקה המוניטרית בבנק ישראל. בנוסף, כיום משמש גם כחבר בוועדה הציבורית המייעצת לענייני מדד המחירים לצרכן של הלמ"ס.

  רישום לקבלת סקירות כלכליות למייל

  *
  השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.
  CAPTCHA
  טען מחדשהשמע את הקוד
   

  סומך על מי שמנהל את הכסף שלך? זה הזמן לבדוק!

  למידע נוסף