>

כל מה שצריך לדעת על עבר ביטוחי

​​​נהיגה זהירה היא דרך אידיאלית להפחית את עלות ביטוח הרכב שלנו. איך, אתם שואלים? הכירו את המושג " עבר ביטוחי" - מה זה ואיך ניתן להוכיח עבר ביטוחי?


 • נישקתם את הפגוש האחורי של הקיה פיקנטו שעמדה בפקק לפניכם? חניתם במקביל ושפשפתם את הצבע האדום מהטסלה של השכן? ניסיתם לעשות רוורס ברחוב חד סטרי בתל אביב ופגעתם ברכב חונה? אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים גם את מחיר ההשתתפות העצמית על תיקון הנזק, וגם עלייה בפרמיית הביטוח.  

  במקרים כאלה רובנו נרצה להפעיל את ביטוח הרכב שעשינו מבעוד מועד- נגיש תביעה לחברת הביטוח לקבלת פיצוי על הנזק שלנו או של כלי הרכב האחרים המעורבים בתאונה. אולם חשוב לזכור כי תאונה, שפשוף או "נשיקה קטנה" שנתתם לרכב אחר עלולים להוביל לכך שמחיר ביטוח הרכב שלכם יעלה בפעם הבאה שתרצו לחדש אותו. 


  מה זה "עבר ביטוחי"?

  עבר ביטוחי למבוטח הוא מונח המתייחס להיסטוריית התביעות בחברת הביטוח של הנהגים המבוטחים שעושים שימוש ברכב בעת שהיה מבוטח באותה חברה. רישום העבר הביטוחי כולל תיעוד של מספר התביעות הרשומות על שמם , ובדרך כלל מתייחס לשלוש השנים האחרונות. 

  אישור היעדר תביעות, ניתן כאשר לנהגים ברכב אין תביעות על שמם בשלושת השנים האחרונות, סוג של צל"ש על היותכם נהגים זהירים.

  אם רשאי לנהוג ברכב נהג נקוב בשם, ניתן יהיה לבקש פירוט היעדר תביעות או עבר ביטוחי לנהג. ​

  מעלים הילוך ורוכשים ביטוח רכב של הראל >>>


  האם עבר ביטוחי משפיע על מחיר הביטוח?

  מחיר ביטוח הרכב מושפע מלא מעט פרמטרים. פרמטרים אלה כוללים את מאפייניי הנהג או הנהגת כמו גיל, ותק ואת מאפייני הרכב המבוטח כמו דגם הרכב, שנת הייצור ואביזרי בטיחות המותקנים בו. 

  הפרמטרים האלה מסייעים לחברת הביטוח להעריך את הסיכון שאותו נהג או נהגת יהיו מעורבים בתאונה שתסתיים בתביעה לפיצוי מחברת הביטוח. נהגת זהירה ללא היסטוריה של תביעות? הסיכון שלך נמוך יותר מנהג עם נטייה לעשות תאונה כל כמה חודשים. ככל שהייתם מעורבים ביותר תאונות שהתרחשו סמוך יותר למועד חידוש הביטוח, כך מחיר הביטוח עלול להיות גבוה יותר בשל כך.

  איך שומרים על עבר ביטוחי נקי?

  בשורה התחתונה, נוהגים ומחנים בזהירות, ומשתדלים לא להיות מעורבים בתאונות דרכים. אם הייתם מעורבים בתאונה עם כלי רכב אחרים, גם אם לא הגשתם תביעה לפיצוי מחברת הביטוח, האחרים שהיו מעורבים בתאונה עלולים להגיש תביעה כזו. לרוב, הם יגישו תביעה לחברת הביטוח שלהם, שצפויה לתבוע פיצוי מחברת הביטוח שלכם על נזק שהיא סבורה שאתם גרמתם לו. כך או כך, נהגים שהוגשה על ידם או כנגדם תביעה לחברת הביטוח בעקבות תאונה משלוש השנים האחרונות, לא יוכלו ליהנות מאישור היעדר תביעות, ומהמחיר המוזל של ביטוחי הרכב המגיע בעקבות כך. 

  כאשר הנזק הוא מזערי, נמוך או שווה למחיר ההשתתפות העצמית, יש נהגים ונהגות שיעדיפו לא להגיש תביעה כדי לא להכתים את העבר הביטוחי.​​

  איך אפשר להוכיח עבר ביטוחי?

  בסיום כל שנת ביטוח חברת הביטוח מנפיקה דוח עבר ביטוחי - מסמך שבד"כ מפרט את התביעות שהוגשו בשלוש השנים האחרונות לרכב שבוטח אצלה , או אישור על היעדר תביעות. תוכלו להיכנס לאזור האישי שלכם באתר הראל ולהנפיק את המסמך, או לחילופין לפנות לשירות הלקוחות שלנו. 

  ומה עושים נהגים ללא עבר ביטוחי כלל? נהגים ונהגות שבוטחו עד כה ברכב של ההורים ורוצים לרכוש ביטוח רכב על שמם לראשונה, יכולים להיחשב גם הם כנהגים ללא עבר ביטוחי. בתנאים מסוימים ולאחר בירור מול חברת הביטוח, ניתן להתחשב בעבר הביטוחי של  ההורים.. 

  נהגים שנוסעים ברכב חברה שאינו מבוטח על שמם, יכולים לבקש דו"ח עבר ביטוחי, או אישור היעדר עבר ביטוחי בשמו הידוע, מחברת הביטוח של החברה בה הם עובדים. 

  אולי יעניין אתכם:

  היסטוריית תביעות של רכב ​

  בעת רכישת רכב משומש עולה הצורך לקבל מידע ביחס להיסטוריית תביעות בגין תאונות של הרכב. באתר מרכז הסליקה של חברות הביטוח ניתן לקבל מידע הנוגע לתביעות ששולמו על ידי חברות ביטוח עבור נזקי רכוש שנגרמו בתאונות דרכים (לרבות גניבות) לכלי רכב מבוטחים בעלות נמוכה***. 

  אז אם אתם עומדים לרכוש את הסיאט איביזה שמצאתם ב"יד 2", תוכלו לבדוק האם הוגשו תביעות נזק לרכב.  כמובן שהמידע הזה יכול לעזור לכם להחליט אם לקנות את הרכב שמצא חן בעיניכם ואיזה מחיר תהיו מוכנים לשלם עליו.​

  העבר הביטוחי שלנו מלווה אותנו בעת מועד חידוש ביטוח הרכב. כדאי לנהגים ונהגות לזכור שנהיגה זהירה לא רק מפחיתה את הסיכון לפגיעה בגוף וברכוש, אלא גם יכולה לסייע להפחית את עלויות ביטוח הרכב.   אשר הוגשו תביעות במסגרת ביטוח המקיף או צד ג' לחברת/ות הביטוח בה/ן בוטח בשלושת השנים האחרונות. 

  ** עבור ביטוח הרכב 

  *** האמור כפוף לתנאים המופיעים באתר מרכז הסליקה של חברות הביטוח בע"מ.    ​

כלים נוספים