>

מרחיבים את ביטוח הבריאות הפרטי ונהנים מטיפולי רפואה אלטרנטיבית

​הרפואה המודרנית נפגשת עם שיטות טיפול עתיקות יומין, ואנחנו מקבלים טיפול הוליסטי לבעיות רפואיות רבות. אז מהי רפואה אלטרנטיבית, ואילו שיטות טיפול יכולות לעזור למחלות התוקפות אותנו? הכל בכתבה הבאה
 • שעות של פקקים, עבודה סיזיפית במשרדים ודד-לייניים שרק ממשיכים להגיע - אורח וקצב החיים המהיר שהתרגלנו אליו במדינות המערב מביא עמו אתגרים נפשיים ופיזיים שהרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מצליחה להתמודד איתם. לעיתים רבות הלחץ והחרדה מסדר היום העמוס שלנו יוצרים סימפטומים גופניים שחוזרים על עצמם שוב ושוב.

  חולשה כללית, צינון חוזר ונשנה, בעיות שינה וכאבי גב הם רק חלק מאותם תסמינים גופניים. תסמינים אלה נובעים פעמים רבות מהישיבה הממושכת על כיסאות לא נוחים והחשיפה המתמדת למזגן ותאורת פלורסנט לא מחמיאה. בעוד הרפואה הקונבנציונלית קריטית לשמירה על הבריאות, הרפואה האלטרנטיבית מנסה לסייע לגוף מכיוון נוסף.

   

  מה היא רפואה אלטרנטיבית?

  מושרשת בגישות תרבותיות, מסורתיות והוליסטיות שונות, הרפואה האלטרנטיבית מבקשת לטפל בבריאות על ידי התחשבות בקשר בין הגוף, הנפש והרוח. היא כוללת קשת מגוונת של שיטות טיפול המחפשות להשיב את הגוף לאיזון בריאותי באמצעות שיטות המייצרות סביבה רגועה ובריאה יותר. שיטות אלה כוללות בין היתר:

   

  דיקור סיני – חכם סיני פ​עם אמר

  דיקור סיני, הידוע גם בשם אקופונקטורה, הוא אחד מהטיפולים המזוהים ביותר עם הרפואה הסינית המסורתית. במסגרת הטיפולים, המטפלים מפעילים לחץ ממוקד בנקודות אסטרטגיות בגוף באמצעות דיקור של מחטים דקיקות. לחץ זה אמור לשחרר את אנרגיית החיים (הצ'י), ולאפשר זרימה בערוצים קבועים בגוף הנקראים מרידיאנים. שחרור החסימה והזרימה עשוי לסייע בתפקוד מערכת העיכול, סילוק רעלים, הקלה על כאבים ועל תחושות שליליות.

  דיקור סיני יכול להקל על כאבים כרוניים בגב, בצוואר, ובשרירים. כמו כן הטיפול עשוי להקל על מיגרנות וכאבי ראש, כאבי מחזור וכן על דלקת מפרקים. בנוסף, האקופונקטורה עשוי לסייע לבעיות פוריות.

  שיאצו – Made in China

  מקור השיאצו אומנם ביפן, אבל הוא הושפע רבות מהרפואה הסינית. כמו הדיקור הסיני, גם בטיפולי שיאצו משתמשים בהפעלת כוח על נקודות ספציפיות בגוף. הפעלת הכוח נעשית באמצעות עיסוי, מה שיכול לספק אלטרנטיבה לאלה מאיתנו הסובלים מפחד ממחטים.

  לחיצות אלה יכולות לסייע לגוף בתהליך הריפוי העצמי על יד שחרור חומרים בעלי תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות כאב.

  רפלקסולוגיה – כפות הרגליים הן חלון לנשמה

  לא מדובר בסתם עוד עיסוי בכפות רגליים שבני או בנות הזוג עושים לנו מול הטלוויזיה בעצלות לאחר תחנונים רבים מצדנו. המטפלים בשיטת הרפלקסולוגיה רואים בכף רגל כמפה לגוף ובעזרת עיסוי ולחיצה יכולים לסייע לתופעות מגוונות כמו חולשה, עייפות, בעיות שינה, כאבי ראש חרדות ופחדים ועוד.

  לך אכפת מהבריאות שלך - אנחנו חברת ביטוחי הבריאות המובילה​ בישראל >>>

  הומאופתיה – קורס שיקויים 101

  ההומאופתיה רואה במחלה הפרה של האיזון העדין בגוף, ולכן בטיפול היא מנסה ליצור הרמוניה פנימית. בשל כך הטיפול ההומאופתי אינו מתמקד באזור הספציפי הכאוב, אלא בכל חלקי הגוף. בעזרת תכשירים הומאופטיים, הנקראים "רמדי",  ההומאופתיה מנסה לסייע לגוף לחזור למצב מאוזן  ולהתמודד בצורה יעילה יותר עם הליך ההחלמה.

  גם ילדים ותינוקות יכולים ליהנות מיתרונות ההומאופתיה. באמצעות השיטה ניתן לנסות לסייע לתינוקות הסובלים מהפרעות שינה, גזים, פריחות על העור עצירות, שלשולים ועוד תופעות רבות. ההומאופתיה עשויה לסייע גם לילדים הסובלים מדלקות אוזניים חוזרות ומשלל תופעות אחרות כמו בעיות במערכת העיכול, דלקות גרון ובעיות בדרכי הנשימה. 

  אולי יעניין אתכם:

  יתרונות הרפואה האלטרנטיבית

  בעוד שרפואה אלטרנטיבית אינה תחליף לטיפול רפואי קונבנציונלי, השילוב שלה יכול להציע למטופלים כלים לשיפור הבריאות ושמירה על אורח חיים בריא.

  אחד היתרונות העיקריים טמון במתן דגש על טיפול בגורמים השורשיים  של הבעיות הבריאותיות, ולא רק בסימפטומים

  שיטות רפואה אלטרנטיביות כגון אקופונקטורה (דיקור סיני)פרחי באך  ונטורופתיה פונות לגישה טבעית יותר, במטרה לצמצם את הסיכון לתופעות לוואי שליליות.

  יתרה מכך, רפואה אלטרנטיבית מעודדת השתתפות פעילה של אנשים בניהול בריאותם, ומקדמת תחושת העצמה וטיפול עצמי.

   

  מהחוכמה הסינית העתיקה של אקופונקטורה ועד לשיטות יותר מודרניות כמו הומאופתיה ואוסטיאופתיה, הרפואה האלטרנטיבית מציעה דרך טיפול נוספת המשלימה את הרפואה הקונבנציונלית. ההרחבה לשירותי רפואה משלימה בביטוח הבריאות הפרטי מאפשרת, בכפוף לתנאים המפורטים בכתב השירות ובפוליסה, לקבל החזר הוצאות (שיפוי) על טיפולירפואה משלימה שניתנו באמצעות ספקי ההסדר של החברה בתחומים כגון אקופונקטורה, שיאצו, כירופרקטיקה ותחומים נוספים המוגדרים בכתב השירות, בהתאם לתנאי כתב השירות והפוליסה*.

     *ההצטרפות כפופה לחיתום רפואי ולהחלטת החברה.  הכיסוי כרוך בהשתתפות עצמית, תקופת אכשרה של 90 ימים, זכאות לעד 12 טיפולים בשנת ביטוח, השירות ניתן אצל ספקי השירות שבהסכם עם הראל בלבד ולאחר שניתנה הפניה בכתב מרופא לקבלת שירות בשל מצב רפואי. התנאים המלאים והמחייבים הינם התנאים המפורטים בפוליסה ובכתב השירות. במקרה של סתירה בין  האמור לעיל לבין תנאי הפוליסה וכתב השירות, יגברו תנאי הפוליסה וכתב השירות. אין באמור כדי להוות ייעוץ.

כלים נוספים