>

אחרי מבצע חיסונים ענק, ארה"ב חוזרת להיות יעד אטרקטיבי לישראלים. קראו על כל מה שאתם חייבים לדעת על ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

 

​​​1. בדגל המקורי של ארה"ב היו רק 13 פסים ו-13 כוכבים - לפי מספר המושבות שייסדו את המדינה. מאז השתנה הדגל 27 פעמים כדי להוסיף את המדינות החדשות שהצטרפו לאיחוד. כיום הדגל כולל 50 כוכבים המייצגים את 50 המדינות.

2. וושינגטון הפכה להיות בירת ארה"ב רק בשנת 1800. לפניה, עיר הבירה הייתה פילדלפיה ולפני כן - ניו יורק.

3. לארה"ב אין שפה רשמית. למרות שמדברים בה אנגלית, ברמה הלאומית אין שום חוק שקובע מהי השפה הרשמית של המדינה. כל מדינה רשאית להחליט על כך באופן עצמאי. בלואיזיאנה למשל, השפות הרשמיות הן אנגלית וצרפתית. בניו מקסיקו - אנגלית וספרדית. בהוואי, השפה הרשמית היא הוואית.

4. פסל החירות - אחד הסמלים הידועים של ארה"ב - בכלל לא נוצר במדינה. האמריקנים קיבלו אותו במתנה מצרפת. הוא עוצב ע"י גוסטב אייפל - שעיצב גם את מגדל אייפל בפריז.

 • 5. השם המקורי של העיר ניו יורק היה ניו אמסטרדם. מתיישבים מהולנד שהגיעו אליה לראשונה החליטו לקרוא לה על שם העיר ההולנדית. במאה ה-17, ניו אמסטרדם נכבשה ע"י הבריטים והם החליטו לקרוא לה "ניו יורק" על שם הדוכס יורק.

  6. אחד מכל חמישה נשיאים בארה"ב - מת בזמן כהונתו. מתוך 46 נשיאים שכיהנו עד היום - ארבעה נרצחו ועוד ארבעה מתו בנסיבות טבעיות.

  7. יום העצמאות של ארה"ב נחגג ב-4 ביולי - אבל זה לא יום העצמאות האמיתי שלה. הכרזת העצמאות התרחשה בכלל יומיים קודם - ב-2 ביולי - כאשר הקונגרס החליט לעזוב את האימפריה הבריטית.

  8. תפקידו המקורי של השירות החשאי (The Secret Service) היה לתפוס זייפני כספים שהיו מזייפים שטרות ומטבעות. הוא היה חלק ממשרד האוצר האמריקני ובכלל לא עסק בביטחון לאומי. רק עשרות שנים לאחר מכן הוא קיבל סמכויות ביטחוניות והחל לשמור על הנשיא ועל בכירים נוספים.

  9. אלסקה - המדינה הגדולה בארה"ב - הייתה שייכת לרוסיה ונמכרה לארה"ב תמורת 7.2 מיליון דולר בלבד.

  10. כל התושבים בעיירה וויטייר (Whittier) באלסקה מתגוררים בבניין אחד. 
  תחנת המשטרה, בית הספר, חנויות, מסעדות, דואר וכל 220 התושבים - נמצאים באותו בניין. הכנסייה המקומית שוכנת במרתף ועורכת טקסי הטבלה בבריכה מתנפחת. תחנת המשטרה היא חדר אחד בקומה הראשונה. הבידוד הגיאוגרפי ותנאי מזג האוויר הקשים אילצו את התושבים ללמוד לנהל את חייהם בתחומי הבניין. לאחרונה, מספר תושבים החליטו "למרוד" ולעבור לגור בקרוואן בשטח החניון.

  11. בעיירה מונווי (Monowi) בנברסקה גרה תושבת אחת בלבד. אלזי איילר, בת 84, היא גם ראש העיר וגם הברמנית בבר המקומי. בעיירה הקטנה חיו רק שני אנשים - אלזי ובעלה רודי. הוא נפטר בשנת 2004 והיא החליטה להישאר במקום. היא נותרה התושבת היחידה ונבחרה לראשות העיר ברוב מוחלט. אלזי מעידה על עצמה כי היא "האדם המוערך ביותר בעיר - וגם החכמה ביותר, היפה ביותר והצעירה ביותר".

  12. העיירה סנטרליה (Centralia) בפנסילבניה עולה באש כבר 60 שנה. היא הייתה עיירה משגשגת שנבנתה סביב מכרות פחם. בשנת 1962 פרצה שריפה באחת המכרות - והתפשטה מתחת לאדמה אל המכרות האחרים. מאז אותו אירוע לא הצליחו לכבות אותה והיא ממשיכה לבעור עד היום. מתוך 3,000 תושבים שהתגוררו בה - רק 11 תושבים עקשניים נותרו במקום.

  13. ארה"ב וקנדה חולקות את הגבול הארוך ביותר בין שתי מדינות - 8,800 קילומטר - עם 900 נקודות גבול.

  14. לאס וגאס היא המקום המואר ביותר בעולם - לפי מבט לווייני על כדור הארץ.

   

   

  אז לפני שאתם ממריאים לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אל תשכחו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל של הראל.
  כי היום זה כבר ברור, ביטוח נסיעות לחו"ל הוא קודם כל ביטוח בריאות. וביטוח בריאות זה הראל – חברת ביטוחי הבריאות הגדולה בישראל.

כלים נוספים