​תחומי פעילות

קבוצת הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ עוסקת בתחומי הביטוח והשירותים הפיננסים – ביטוח בריאות (בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל), ביטוח כללי (ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי), ביטוח חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות, תעודות סל ושירותים פיננסים נוספים.

הראל ביטוח ופיננסים היא קבוצת הביטוח והפיננסים הגדולה בישראל. בשנת 2016, עם נתח שוק של כ-20.4%, הראל ממשיכה להראות יציבות ומציגה זו השנה השלישית ברציפות, גידול בסך הפרמיות שהורווחו ודמי הגמולים בסך של 7.5%, אשר הסתכמו בכ-20 מיליארד נכון ל- 31.12.2016. היקף המאזן של החברה הסתכם בכ- 96.2 מיליארד , נכון ל-31 בדצמבר 2016 (בהשוואה לכ-91.5 מיליארד נכון ליום ה-31 בדצמבר 2015). הראל הינה הקבוצה הגדולה והמובילה בישראל בביטוחי בריאות עם נתח שוק של כ-40.2%, השנייה בגודלה במונחי פרמיות בענפי הביטוח הכללי
(non-life),
הרביעית בגודלה בהיקף הפרמיות בביטוח חיים והרביעית בגודלה בקרנות נאמנות. סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה בביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות ושירותים פיננסים הסתכם בכ-223.7 מיליארד ש"ח נכון ל31.3.2018.

קבוצת הראל הינה בעלת למעלה מ-80 שנות ניסיון בפעילות ביטוחית 
ארנסט ומרגוט המבורגר ז"ל, אשר עלו מגרמניה, החלו בשנת 1935 בפעילותם בתחום הביטוח בישראל באמצעות "המשמר סוכנות לביטוח". בשנת 1975 הקימה המשפחה את הראל חברה לביטוח בע"מ. לאחר כשבע שנים הפכו הראל חברה לביטוח והמשמר סוכנות לביטוח לחברות בת של הראל המשמר השקעות בע"מ, אשר מניותיה החלו להיסחר בבורסה של תל אביב בשנת 1982. בשנת 2007 שונה שם החברה להראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ. כיום, הראל השקעות נסחרת בבורסה של תל אביב במסגרת מדד ת"א 35.

הראל חברה לביטוח בע"מ (100%)

הראל הינה בעלת ניסיון וידע מקצועי רב שנים, הבאים לידי ביטוי בכלל ענפי הביטוח בהם היא פעילה:

בתחום ביטוחי הבריאות (הכולל ביטוח בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל), הראל היא החברה הגדולה והמובילה בתחום, עם למעלה מ-3 מיליון מבוטחים הנהנים מיתרונות אלו וכן מתשתית שירות מקצועית ומתקדמת וקשרים נרחבים והדוקים מזה שנים רבות עם מוסדות רפואיים, בתי חולים וספקי שירותים רפואיים בארץ ובחו"ל. בשנת 2015, מוזגה הפעילות הביטוחית של דקלה חברה לביטוח בע"מ, אשר התמחתה בביטוחי בריאות וסיעוד, לתוך הפעילות הביטוחית של הראל.

בפעילותה של הראל בתחום החיסכון ארוך הטווח (הכולל ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות), סך הפרמיות שהורווחו ודמי הגמולים בשנת 2016 הסתכמו לכ- 13 מיליארד לעומת 11.7 מיליארד ב- 2015, גידול של 11%. הראל הינה הרביעית בגודלה בביטוח חיים בהיקף הפרמיות, אשר הסתכמו בשנת 2016 בכ- 4.3 מיליארד . להראל נתח שוק של כ-17% בתחום קרנות הפנסיה ונתח שוק של כ-7.9% בקופות הגמל.

במשך למעלה מעשור, הראל הרחיבה את השקעותיה בישראל ובשווקים בינלאומיים וממשיכה להתרחב תוך צמיחה מתמדת בתחומי האשראי, התשתיות והנדל"ן המניב.  

בתחום הביטוח הכללי (הכולל ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי) הראל ממשיכה להוביל כחברה השנייה בגודלה בתחום בשנת 2016 (במונחי פרמיות), שהסתכמו בכ- 3 מיליארד .

הראל מבטחת את השלוחות הישראליות של תאגידים רב-לאומיים רבים הפועלים בישראל
והינה "Global Partner" של חברות ענק בינלאומיות, כגון:Zurich ,Allianz ,AXA, Royal & Sun Alliance, XL-Catlin, HDI-Gerling, ,QBE, If P&C, Sompo Japan Nipponkoa Insurance ו-Chubb.

>

 
הראל פיננסים אחזקות בע"מ (100%)

הזרוע הפיננסית של קבוצת הראל, מתמקדת בשלוש פעילויות בשוק ההון, כאשר כל פעילות מנוהלת באמצעות חברת בת: ניהול קרנות נאמנות באמצעות חברת הראל פיא, ניהול תעודות סל באמצעות חברת הראל סל וניהול תיקי השקעות באמצעות חברת הראל ניהול תיקים.

נכון ליום 31.12.2016 מנהלת הראל פיננסים נכסים בסך של 39.4 מיליארד ש"ח. מוצריה המנוהלים של החברה ושירות ניהול התיקים מתאימים למגוון רחב של לקוחות: לקוחות פרטיים, תאגידים וגופים מוסדיים. החברה הינה גוף מוביל בשוק הישראלי בתחומי עיסוקה.

לקריאה אודות הראל פיננסים אחזקות בע"מ > 


בססח - החברה הישראלית לביטוח אשראי (50%)

החברה הישראלית לביטוח אשראי בע"מ (50%) - עוסקת בביטוח אשראי (ייצוא ושוק מקומי) ואחת מהשחקניות המובילות בשוק זה. החברה מוחזקת בשליטה משותפת של הראל ו-Euler Hermes, חברת ביטוח האשראי הגדולה בעולם..

לאתר בססח >


EMI - אי.אם.איי - עזר חברה לביטוח משכנתאות בע"מ (100%)

פועלת בישראל כמבטח בענף ביטוח אשראי למגורים המובטח במשכנתא.

לאתר EMI חברה לביטוח משכנתאות >


(Interasco Societe Anonyme General Insurance S.A.G.I (94%

חברת ביטוח המאוגדת ביוון. החברה פועלת ביוון ופועלת בתחום הביטוח הכללי ובתחום ביטוחי בריאות.

לאתר חברת Interasco Societe Anonyme General Insurance >


(Turk Nippon Sigorta A.S. (100%

חברת ביטוח המאוגדת בטורקיה.  החברה פועלת בטורקיה בתחומי הביטוח הכללי וביטוחי הבריאות.

לאתר Turk Nippon Sigorta >


אחריות תאגידית

כקבוצה מהמובילות במשק הישראלי, הראל רואה חשיבות עליונה בכל הקשור לאחריות תאגידית. הראל חרטה על דגלה את נושא המחויבות החברתית והינה מעורבת, תורמת ותומכת בעמותות מתחומים שונים וכן מעודדת את עובדיה למעורבות ותרומה פעילה בקהילה. על אף היותה אחת מקבוצות הביטוח הגדולות בישראל, הראל שומרת עד היום על ערכי משפחתיות בדגש על יושרה, אמון, אחריות ושירות אישי המותאמים לצורכי הלקוח.

בשנת 2017, הראל דורגה זו השנה השלישית ברציפות בדירוג "פלטינה פלוס"! הדירוג הגבוה ביותר בדירוג ארגון "מעלה", המדרג עשרות חברות במשק בהיבטים של אחריות תאגידית. כמו כן, בשנת 2015 פרסמה הראל את דו"ח האחריות התאגידית השני של הקבוצה, לשנים 2013-2014 והיא צפויה לפרסם השנה דו"ח מעודכן המסקר את פעילותה בתחום בשנים 2015-2016.

לקריאה אודות אחריות תאגידית >