>

פרופיל החברה

קבוצת הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ עוסקת בתחומי הביטוח והשירותים הפיננסים – ביטוח בריאות (בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל), ביטוח כללי (ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי), ביטוח חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות, קרנות סל ושירותים פיננסים נוספים.  


לקבוצת הראל למעלה מ-80 שנות ניסיון בפעילות ביטוחית​. ארנסט ומרגוט המבורגר ז"ל, אשר עלו מגרמניה, החלו בשנת 1935 בפעילותם בתחום הביטוח בישראל באמצעות "המשמר סוכנות לביטוח". בשנת 1975 הקימה המשפחה את הראל חברה לביטוח בע"מ. לאחר כשבע שנים הפכו הראל חברה לביטוח והמשמר סוכנות לביטוח לחברות בת של הראל המשמר השקעות בע"מ, אשר מניותיה החלו להיסחר בבורסה של תל אביב בשנת 1982. בשנת 2007 שונה שם החברה להראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ. כיום, הראל השקעות נסחרת בבורסה של תל אביב במסגרת מדד ת"א 35.

בהתאם לפרסום בדוחות הכספיים של רבעון 3 לשנת 2023, הקבוצה הינה קבוצת הביטוח הראשונה בגודלה בישראל בהיקף פרמיות, עם נתח שוק של כ- 23.6%. בתחום הבריאות הקבוצה היא הקבוצה הגדולה והמובילה בשוק, עם נתח שוק של כ- 38.6%. בתחום ביטוח כללי הקבוצה הינה קבוצת הביטוח הראשונה בגודלה, עם נתח שוק של כ- 16.4% ובהיקף הפרמיות בביטוח חיים הקבוצה הינה השלישית בגודלה, עם נתח שוק של כ- 20.9%. בתחום ניהול קרנות פנסיה חדשות, נכון ליום 30 בספטמבר 2022, לקבוצה נתח שוק של כ- 17.8%. בתחום ניהול קופות גמל, נכון ליום 30 בספטמבר 2022, לקבוצה נתח שוק של כ- 8.5%. בתחום ניהול קרנות הנאמנות, נכון ליום 30 בספטמבר 2022, הקבוצה בעלת נתח שוק של כ- 11.5%.  


 היקף הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה בביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות ושירותים פיננסים הסתכם נכון ל- 31 לדצמבר 2023 בכ- 427.7 מיליארדי ש"ח.​

הראל פועלת באמצעות מספר חברות בנות מרכזיות:

הראל חברה לביטוח בע"מ (100%)

הראל הינה בעלת ניסיון וידע מקצועי רב שנים, הבאים לידי ביטוי בכלל ענפי הביטוח בהם היא פעילה:

בתחום ביטוחי הבריאות (הכולל ביטוח בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל), הראל היא החברה הגדולה והמובילה בתחום, עם למעלה מ-3 מיליון מבוטחים הנהנים מיתרונות אלו וכן מתשתית שירות מקצועית ומתקדמת וקשרים נרחבים והדוקים מזה שנים רבות עם מוסדות רפואיים, בתי חולים וספקי שירותים רפואיים בארץ ובחו"ל. היקף הפעילות של הראל בתחום הבריאות הסתכם בשנת 2020 בכ-5 מיליארד ש"ח המשקף נתח שוק של כ- 37.5%.

בתחום ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח (הכולל ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות), סך הפרמיות שהורווחו ודמי הגמולים בשנת 2020 הסתכמו בכ- 18.5 מיליארד ש"ח. בתחום ביטוח חיים הקבוצה הינה השנייה בגודלה במשק הישראלי בתחום זה עם נתח שוק של כ-20%. בתחום ניהול קרנות פנסיה חדשות,  לקבוצה נתח שוק של כ-18% ובתחום ניהול קופות גמל, לקבוצה נתח שוק של כ-7.6%.

בנוסף, במשך למעלה מעשור, הראל הרחיבה את השקעותיה בישראל ובשווקים בינלאומיים וממשיכה להתרחב תוך צמיחה עקבית ומתמדת בתחומי האשראי, התשתיות והנדל"ן המניב, לרבות בתי חולים פרטיים.

בתחום הביטוח הכללי (הכולל ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי) הראל ממשיכה להוביל כחברה הרא​שונה בגודלה במשק הישראלי בתחום זה, עם היקף פרמיות ברוטו של כ-3.4 מיליארד ש"ח בשנת 2020 המשקף נתח שוק של כ- 14.6%.

הראל מבטחת את השלוחות הישראליות של תאגידים רב-לאומיים רבים הפועלים בישראל
והינה "Global Partner" של חברות ענק בינלאומיות, כגון:Zurich, Allianz ,AXA-XL, China Taiping Reinsurance Co. Ltd. (TPRe)  Royal Sun Alliance, Hartford ,HDI-Global ,Tokio Marine Klin ,Swiss Re, QBE, If P&C ,BHSI,
,Sompo Japan Nipponkoa Insurance,China Re , Dubai Insurance Company ו- CHUBB .


הראל פיננסים אחזקות בע"מ (100%)

לקריאה אודות הראל פיננסים אחזקות בע"מ >


ב.ס.ס.ח – החברה הישראלית לביטוח אשראי בע"מ (50%)

עוסקת בביטוח אשראי (ייצוא ושוק מקומי) והינה אחת מהשחקניות המובילות בשוק זה. החברה מוחזקת בשליטה משותפת של הראל ושל תאגיד הביטוח Euler Hermes שנחשב לחברת ביטוח האשראי הגדולה בעולם

לאתר בססח >

EMI - אי.אם.איי - עזר חברה לביטוח משכנתאות בע"מ (100%)​

החברה פועלת בישראל כמבטח בענף ביטוח אשראי למגורים המובטח במשכנתא

לאתר EMI חברה לביטוח משכנתאות >

הראל פנסיה וגמל בע"מ

החברה המנהלת של קרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות של הראל​

לקריאה אודות הראל פנסיה וגמל בע"מ >

​קרן החיסכון לצבא הקבע - ניהול קופות גמל בע"מ

החברה המנהלת של קרן ההשתלמות קרן החיסכון לצבא הקבע

לקריאה אודות קרן החיסכון לצבא הקבע - ניהול קופות גמל בע"מ >

לעתיד חברה לניהול קרנות פנסיה בע"מ

החברה המנהלת של קרן הפנסיה עתידית קופת פנסיה

לקריאה אודות לעתיד חברה לניהול קרנות פנסיה בע"מ >​​

הראל 60+ בע"מ

החברה פועלת בתחום המשכנתא ההפוכה – ההלוואות לכל מטרה לבני 60 ומעלה.​

לאתר הראל 60+ בע"מ >


(94%) Interasco Societe Anonyme General Insurance S.A.G.I 

חברת ביטוח המאוגדת ביוון. החברה פועלת ביוון ופועלת בתחום הביטוח הכללי ובתחום ביטוחי בריאות.

לאתר חברת Interasco Societe Anonyme General Insurance >

(Turk Nippon Sigorta A.S. (100%

חברת ביטוח המאוגדת בטורקיה. החברה פועלת בטורקיה בתחומי הביטוח הכללי וביטוחי הבריאות.

לאתר Turk Nippon Sigorta >

אחריות תאגידית

כקבוצה מהמובילות במשק הישראלי, הראל רואה חשיבות עליונה בכל הקשור לאחריות תאגידית. הראל חרטה על דגלה את נושא המחויבות החברתית והינה מעורבת, תורמת ותומכת בעמותות מתחומים שונים וכן מעודדת את עובדיה למעורבות ותרומה פעילה בקהילה. על אף היותה אחת מקבוצות הביטוח הגדולות בישראל, הראל שומרת עד היום על ערכי משפחתיות בדגש על יושרה, אמון, אחריות ושירות אישי המותאמים לצורכי הלקוח.

בשנת 2023, הראל דורגה זו השנה התשיעית ברציפות בדירוג "פלטינה פלוס" - הדירוג הגבוה ביותר בדירוג ארגון "מעלה", המדרג עשרות חברות במשק בהיבטים של אחריות תאגידית. כמו כן, בשנת 2023 פרסמה הראל את דוח האחריות התאגידית הרביעי של הקבוצה, לשנים 2021-2022.

לקריאה אודות אחריות תאגידית > ​​​​​

שנת ייסוד

1982

מנהלים בכירים

יאיר המבורגר, יו"ר
ניר כהן, מנכ"ל

בעלי מניות

משפחת המבורגר: כ-48%
ציבור: כ-52%​​