>

שאלות נפוצות - ביטוח חיים פנסיוני

מהו ביטוח מנהלים? מה ההבדל בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה? העמדנו לרשותך מבחר תשובות לשאלות נפוצות, שיסייעו לך להתמצא בתחום ביטוח החיים הפנסיוני ולתפעל את הפוליסה שלך.

מילון מונחים - ביטוח חיים פנסיוני

כמבוטח באחת מפוליסות ביטוח החיים הפנסיוני בהראל, אנו עושים את מרב המאמצים להעניק לך את כל המידע הנחוץ לתפעול הפוליסה שלך. מילון המונחים של עולם ביטוח החיים הפנסיוני יסייע לך להתמצא במידע המקצועי המופיע בפוליסות ובכתבי השירות שאנו מציעים.

שינויים בפוליסות ביטוח חיים פנסיוני, החל מה- 1.1.2016

בתאריך ה- 1.1.2016 בוצעו מספר שינויים ועדכונים בפוליסות ביטוח חיים פנסיוני לפנסיה (למשל ביטוח מנהלים). השינויים כוללים: שינויים בשמות מסלולי השקעה, הוספת אפשרות לניהול החיסכון במודל השקעה לפי גיל (עבור הכספים הפנסיוניים הנחסכים עבור הפנסיה בלבד) ושינוי מדיניות ההשקעה בחלק מהמסלולים.

חלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, החל מה- 15.2.2018

תקנות לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, החל מה- 15.2.2018 החל ב-15.2.18 על המעוניינים בחלוקת חיסכון פנסיוני לשלוח את בקשתם על גבי טופס מתאים- לטופס יש לצרף פסיקתא מקורית (או נאמן למקור) מבית משפט עם הפרטים הבאים- מספרי פוליסות, שיעור להעברה, תקופת השיתוף, מועד הפירוד ופרטי בני הזוג.

מהו ביטוח מנהלים?

​ביטוח מנהלים, המוכר גם כביטוח חיים פנסיוני, הוא אחד מאפיקי החיסכון הפנסיוני הקיימים בישראל, לצד קרן פנסיה וקופת גמל. היכנסו וקראו את כל מה שחשוב לדעת על ביטוח המנהלים.

דמי הניהול בביטוח מנהלים

​אחד השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת אפיק חיסכון פנסיוני הוא דמי הניהול. מהם דמי הניהול בביטוח מנהלים? כיצד הם מחושבים? ולאיזה פרמטרים חשוב לשים לב כאשר בודקים את דמי הניהול בביטוח מנהלים? את כל התשובות לשאלות אלו תמצאו בכתבה הבאה.

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה – מה עדיף?

​ביטוח מנהלים וקרן פנסיה הם שניים מאפיקי החיסכון הפנסיוני האפשריים לעובדים בישראל. בכתבה זו תוכלו ללמוד על המאפיינים השונים של ביטוח מנהלים וקרן פנסיה, כדי שתוכלו להבין ולנהל טוב יותר את החיסכון הפנסיוני שלכם.