מגוון השקעות וחיסכון הינה תוכנית חיסכון המאפשרת לך לנהל השקעה וחיסכון לטווחי זמן שונים ולכל מטרה, באמצעות 11 מסלולי השקעה, שבאמצעותם תוכל לבחור בדרך ניהול החיסכון המועדפת עליך.
במגוון מסלולי השקעה עם שיעורי חשיפה שונים למניות, מסלולי השקעה סולידיים ללא חשיפה למניות ומסלולי השקעה עם חשיפה לשווקים מחוץ לישראל. באפשרותך לשנות את מסלול ההשקעה מספר פעמים בשנה ללא עלות או קנס ובכך לקבוע את רמת הסיכון המתאימה לך.

הראל משווקת גם את תוכנית מגוון השקעות פלוס, תוכנית חיסכון והשקעה פלוס ביטוח חיים, תוכנית בעלת מאפיינים דומים ומסלולי השקעה זהים למגוון השקעות וחיסכון.

פעל בהתאם להנחיות שבמדריך זה להצטרפות לתוכנית החיסכון וההשקעה - מגוון.

מגוון השקעות וחיסכון ו-More אישי מיועדות למעוניינים לחסוך באמצעות הפקדה חד-פעמית או חודשית, בתוכנית חיסכון עם גמישות מירבית במשיכת כספי החיסכון, בשינוי מסלול ההשקעה ועוד.

מגוון השקעות פלוס מיועדת למעוניינים לחסוך באמצעות הפקדות חד-פעמיות וליהנות גם מביטוח חיים ללא עלות ובשיעור של 10% מהצבירה. תנאי ההצטרפות למגוון השקעות פלוס הם:

 • גיל הצטרפות: 18-65.
 • הפקדה חד-פעמית בסכום של 100,000 ₪ לפחות.
 • חתימה על הצהרת בריאות מקוצרת, של שתי שאלות בלבד (אם לפחות אחת התשובות היא חיובית, תצורף לפוליסת מגוון השקעות, ללא כיסוי ביטוחי).

ראשית, עליך לבחור את מסלול ההשקעה בו הנך מעוניין להפקיד את כספי החיסכון שלך.
לבחירת מסלול ההשקעה המתאים לך ביותר, באפשרותך להיעזר:

בסוכן הביטוח שלך

במידע על מסלולי ההשקעה הנמצא באתר

בנוסף, עליך להחליט אם הנך מעוניין להפקיד לחיסכון סכום חד-פעמי, סכום חודשי קבוע או שילוב של השניים.

לאחר בחירת מסלול ההשקעה ואופן ההפקדה, מלא את טופס ההצטרפות הרלוונטי (מתוך הרשימה המופיעה מטה) וצרף את המסמכים הבאים:

 • צילום תעודת זהות.
 • אם בחרת באפשרות של הפקדה חד-פעמית, עליך לצרף אישור על העברה בנקאית למספר החשבון המצוין בטופס ההצטרפות או לצרף המחאה אישית ולציין בטופס את פרטי ההמחאה.
 • אם בחרת באפשרות של הפקדה חודשית שוטפת, עליך לצרף טופס הוראת קבע חתום מסניף הבנק שלך למספר חשבון הבנק המצוין בטופס ההצטרפות. במקרה של הפקדה שוטפת מתחת ל- 500 ₪ בחודש, באפשרותך למלא פרטי כרטיס אשראי.

באפשרותך להעביר את בקשת ההצטרפות באמצעות סוכן הביטוח שלך או אלינו לפקס מספר: 03-7348169.

​לאחר קבלת הטפסים וקליטתם במשרדינו יופק חשבון (פוליסה) תחת שמך.  
עם הצטרפותך תוכל בכל עת לצפות בחשבונך באזור המידע האישי, להתעדכן במצב ההשקעה והחיסכון שלך ולשנות מסלול השקעה באופן מהיר, קל ונוח בכל מכל מקום, באמצעות אתר האינטרנט של הראל.

לתשומת לבך, במידה ובחרת לשלם את דמי הביטוח באמצעות המחאות:

 • המחאה שתתקבל ביום עסקים עד השעה 12 בצהריים - תקבל את יום הערך שבו התקבלה.
 • המחאה שתתקבל בחברה לאחר השעה 12 בצהריים או ביום שאינו יום עסקים - תקבל את יום הערך של יום העסקים הסמוך ליום שבו התקבלה.
 • ​חטיבת ההשקעות של הראל מנהלת נכסים בהיקף של כ- 185 מיליארד ₪ (נכון ל- 31.3.15) ומתמחה בניהול השקעות לטווח ארוך.
 • מנהלי ההשקעות הנם בעלי ניסיון רב שנים במצבי השוק השונים.
 • ניהול ההשקעות בהראל מתבצע על-פי התמחות ספציפית (אג"ח, מניות ישראל, מניות חו"ל, אשראי, נדל"ן, השקעות פרטיות ועוד). כמו כן, ממונה מנהל מקצועי מכל תחום וכל מנהל אחראי על התחום שלו בכל תיקי ההשקעה.
 • במסגרת מסלולי ההשקעה מנוהלים גם נכסים לא סחירים בבורסה, כמו נדל"ן, תשתיות ואשראי לא סחיר לחברות, אשר מגדילים את פיזור ההשקעה, ויש בהם כדי להפחית את השפעות התנודתיות של שוק ההון.
 • חטיבת ההשקעות של הראל מנהלת את כספי העמיתים תחת נוהלי בקרה, מערך ביקורת משוכלל ויחידה לניהול סיכונים.

סומך על מי שמנהל את הכסף שלך? זה הזמן לבדוק!

למידע נוסף

להצטרפות לתוכנית חיסכון באמצעות סוכן

*
השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.
CAPTCHA
טען מחדשהשמע את הקוד