קרנות השתלמות הן מוצר ייחודי בין מוצרי החיסכון הפנסיוני והפיננסי. קרן ההשתלמות מאופיינת כמוצר פיננסי המיועד לחיסכון לטווח קצר ובינוני, והיא משמשת גם כמוצר הוני משלים.

המוצר מיועד הן לשכירים והן לעצמאים ומעניק הטבות מס על הפקדות, לצד פטור ממס על הרווחים עבור הפקדות עד לתקרה המוטבת. כמו כן, ניתן למשוך את הסכומים הנצברים בתום שש שנים, או בתום שלוש שנים לעמית שהגיע לגיל פרישה.

קרנות ההשתלמות של הראל מציעות מבחר רחב של מסלולי השקעה, המאפשר לך להתאים את אופי ההשקעה לצרכיך, ולהעניק לך ולבני משפחתך שקט נפשי והגנה רחבה.

מידע על קרנות ההשתלמות של הראל
בתאריך ה- 1.10.2016 מוזגה חברת הראל גמל והשתלמות בע"מ לחברת הראל ניהול קרנות פנסיה בע"מ. כל עמיתי ונכסי הראל גמל והשתלמות בע"מ ינוהלו בחברת הראל ניהול קרנות פנסיה בע"מ, אשר נקראת לאחר המיזוג הראל פנסיה וגמל בע"מ.
קרן השתלמות מהווה את אפיק החיסכון ההוני היחידי בישראל הפטור ממס רווח הון (עד התקרה הקבועה בדין) והמעניק הטבת מס בעת ההפקדה השוטפת, למעסיק ולעמית במעמד עצמאי. לרוב, לאחר שש שנות ותק בקרן ההשתלמות ניתן להשתמש בכסף שנצבר בה לכל מטרה, אולם ניתן ואף מומלץ להשאיר אותו בקרן ולהמשיך ליהנות מהתשואות הפטורות ממס רווח הון.
כעצמאי, באפשרותך להפקיד כספים לקרן ההשתלמות שברשותך וליהנות מהטבה משמעותית במס ההכנסה, מעבר להטבת מס רווח הון. הטבת המס שבאפשרותך לקבל יכולה להגיע לסכום של עד 4,173 ₪ (בהנחת מס שולי של 35%), כשתקרת ההפקדה השנתית הפטורה ממס רווח הון הינה 18,600 ₪.

אנחנו לשירותך

תשובות לשאלות נפוצות בנושא קרנות השתלמות

מימוש זכויות בקרן השתלמות


אנו עושים כל שביכולתנו על-מנת שתוכל למצות את זכויותיך בקרן ההשתלמות שברשותך. העמדנו לרשותך מספר מדריכים שיעניקו לך את כל המידע הנדרש על-מנת שתוכל להגיש בקשה למימוש זכויותיך בקלות ובמהירות. 

מימוש זכויות בקרן השתלמות 

​שירות לקוחות

ימים א' - ה'

בין השעות 8:00-16:00

03-7547080

2735*(*הראל)
​טוב לדעת

המעבר בין מסלולים קל, פשוט ומתבצע ללא עלויות, תוך שלושה ימי עסקים. ניתן לעבור בין מסלולים גם באמצעות האתר, באזור המידע האישי