>

איזה כיסויים ביטוחיים הוא כולל ומי חייב לרכוש אותו?

 

​הבית שלנו הוא המקום הבטוח ביותר עבורנו. בין אם מדובר בבית שבבעלותנו ובין אם בבית שאנו שוכרים, בית הוא המקום שאמור להגן עלינו, על משפחתנו ועל הרכוש שלנו. לכן חשוב שגם אנחנו נגן עליו באמצעות ביטוח דירה, מפני כל צרה שעלולה לפגוע בו ולהסב לו נזק משמעותי. בכתבה זו תוכלו ללמוד על הכיסויים הביטוחיים שנכללים בביטוח דירה ומדוע מדובר בביטוח חיוני הן לבעלי דירות והן לשוכרים.​

 • מהו ביטוח דירה ומי צריך אותו?שומרים על הבית - מצטרפים לביטוח דירה של הראל >>​


  מה כולל ביטוח דירה?

  ביטוח דירה מיועד לנכס המשמש למגורים, והוא נחלק לשני מרכיבים עיקריים:

  1. ביטוח מבנה – מכסה נזקים למבנה הנכס (קירות, תקרה ורצפה), ולכל מה שמחובר אליהם: מרפסות, תשתיות חשמל, מים, גז וטלפון, מערכת הסקה, מערכת מיזוג אוויר, דוודים ומערכות סולריות, חלונות, דלתות, שערים, גדרות וכל חלק קבוע של הדירה או שמחובר אליה בחיבור קבוע. אם מדובר בדירה בבניין מגורים משותף, הכיסוי כולל גם את חלקה ברכוש המשותף והצמדות מיוחדות שיש לה (כמו למשל מחסן).
   הנזקים המכוסים במסגרת ביטוח המבנה הם: נזקי אש, התפוצצות או התלקחות, נזקי מזג אוויר (כמו ברקים ורעמים, רוחות, גשם, שלג או ברד), שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני, התנגשות כלי רכב, נפילת כלי טיס, רעידת אדמה, נזקי שוד, פריצה או ניסיון פריצה ועוד.
  2. ביטוח תכולה – מכסה נזקים לרכוש ולחפצים שנמצאים בדירה וששייכים לבני הבית המבוטחים או שנמצאים באחריותם, כמו למשל: ריהוט, מוצרי חשמל, תכשיטים, ביגוד, ציוד אישי ועוד. שווי תכולת הדירה מוערך עם ההצטרפות לפוליסה. יחד עם זאת, כדאי לדעת שלא כל תכולה כלולה בביטוח דירה ולכן חשוב לבדוק היטב את החריגים המצוינים בפוליסה.
   גם תכולת הדירה מבוטחת מפני נזקי אש, התפוצצות או התלקחות, נזקי מזג אוויר (כמו ברקים ורעמים, רוחות, גשם, שלג או ברד), שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני, התנגשות כלי רכב, נפילת כלי טיס, רעידת אדמה, נזקי שוד, פריצה או ניסיון פריצה ועוד.

  ניתן לרכוש את שני מרכיבי ביטוח הדירה ביחד או לחוד. כמו כן, ניתן לרכוש הרחבות נוספות לפוליסת הביטוח הבסיסית, כמו למשל:
  ביטוח צד ג' – המכסה נזקים שעלולים להיגרם לכל צד שלישי בעת שהותו בדירתכם, כמו איש מקצוע חיצוני שעבד בדירתכם ונפצע, אורח שנפל ונפצע בדירתכם ועוד. כיסוי ביטוחי זה מיועד למנוע מצב שבו תידרשו לשלם מכספכם הפרטי פיצוי כספי גבוה לאדם שלישי בעקבות תאונה, לרבות הוצאות בית משפט.
  הרחבות נוספות לביטוח דירה שניתן להוסיף לפוליסה הבסיסית הן: ביטוח חבות מעבידים, ביטוח כנגד נזקי טרור, ביטוח מבנה לבית המשותף, ביטוח "כל הסיכונים" על תכולת הדירה ועל רכוש, גם כשהוא נמצא מחוץ לדירה ועוד.


  אולי יעניין אתכם:
  מי זקוק לביטוח דירה?

  היקף הסיכונים והנזקים המכוסים בביטוח דירה מעידים על כך כי מדובר בביטוח חיוני עבור כל אחד ואחת:

  • כל מי שבבעלותו דירה או בית המשמשים למגורים זקוק לביטוח הכולל מבנה ותכולה.
  • בעלי נכס המשכירים אותו למגורים זקוקים אף הם לביטוח.
  • שוכרי דירות המתגוררים בנכס שלא בבעלותם נוהגים לרכוש ביטוח תכולה ובחוזי שכירות מסוימים נדרשים לרכוש גם ביטוח מבנה.

כלים נוספים