>

ביטוח עסק לעסקים קטנים ובינוניים

​​​​לנהל עסק קטן ובינוני זה בהחלט לא עסק פשוט, וכל נזק בסיסי שנגרם יכול להוביל לאובדן גדול. אם אתם בעלי או בעלות עסק קטן או בינוני, קראו על ביטוחי העסק המספקים כיסויים לסכנות הנפוצות ביותר.


 • המכולת השכונתית שכבר שנים יושבת בפינת הרחוב, המספרה עם הלקוחות הקבועים שבאים להסתפר רק שם, בית הקפה החדש שנפתח ומגיש את השוקו הכי טעים בסביבה -  בעלי ובעלות עסקים קטנים ובינוניים משפיעים על המרקם האנושי, החברתי והכלכלי של מדינת ישראל. לפי נתוני משרד הכלכלה והתעסוקה  99.6% מכלל העסקים בישראל הם עסקים קטנים ובינוניים, כאלה עם עד 100 עובדים. ​

  למרות חשיבותם הרבה לכלכלה הישראלית, בעלי ובעלות עסקים קטנים ובינוניים עומדים בפני לא מעט אתגרים הגוררים איתם סיכונים בפתיחה ובניהול העסק לאורך זמן. חלק מאותם סיכונים קשורים לנזקים שיכולים להיגרם לעסק. בין אם מדובר באובדן רווחים עקב אירוע לא צפוי, נזק פיזי שנגרם לתכולה או לבית העסק עצמו ועוד, לבעלי ובעלות עסקים לא חסרות דאגות על הראש. רכישת ביטוח עסק יכול להפחית דאגות, לסייע כלכלית בעת אירוע ביטוחי ולעזור לבעלי ובעלות עסק להתמקד בדברים החשובים באמת. 


  מה זה ביטוח לעסק קטן ובינוני?

  ביטוח עסק מורכב ממספר רב של כיסויים, שהשילוב שלהם יוצר חבילת כיסויים מותאמת אישית לפי הצורך שלכם. כל עסק בוחר, בעזרת ייעוץ מקצועי של סוכן או סוכנת הביטוח המלווים אותו, את הכיסויים הרלוונטיים עבורו. אולם עסקים קטנים ובינוניים עומדים פעמים רבות בפני סיכונים דומים היכולים להביא לנזק ואובדן גדולים מאוד אם יתממשו. כדאי להכיר לפחות את הכיסויים הבסיסים שיעזרו לכסות אתכם מפני הסיכונים הנפוצים ביותר.

  • ביטוח מבנה ותכולה - בית העסק הוא ביתנו השני, ולחלקנו אפילו הראשון. לפני פתיחת הדלתות ועד לאחר סגירת הקופה בסוף שעות הפעילות, במרבית המקרים המבנה של העסק הוא המקום בו אנו נמצאים ומרכז החיים הכלכלי שלנו. אולם עסק אינו רק ארבעת הקירות המקיפים אותו. עסק חייב רכוש וציוד כדי לתפקד, להרוויח, לספק שירות. ציוד משרדי, סחורות, רהיטים, מכונות - כולם קריטיים להמשך העסק. ביטוח מבנה ותכולה מגן על בעלי ובעלות עסקים מפני הוצאה כספית גדולה הקשורה לאובדן או נזק שנגרם למבנה ולרכוש בבעלות העסק, כולל מבנים או רכוש הצמודים למבנה, בעקבות סיכונים המכוסים בפוליסה. הסיכונים המכוסים בפוליסה מגוונים ויכולים לנוע מסיכונים נפוצים יותר כמו שריפה, פריצה וגניבה, מכת ברק ונזקי מים מהצפה או נזילה. הסיכונים כוללים גם אירועים יותר חריגים, כמו רעידות אדמה, צונאמי ואפילו נפילת מעבורת חלל על בית העסק. יכול להיות שימושי במיוחד כשמחירי הטיסה לחלל יעלו כמו טיסות בדקה התשעים לוורשה. 

  • אובדן רווחים - כל בעל ובעלת עסק יודעים שזמן זה כסף, והפסקה או הפרעה לפעילות העסק יכולות לגרום להפסדים כספיים ואובדן רווחים משמעותי. ביטוח אובדן רווחים מכסה את ההכנסה שאבדה במהלך תקופות הפסקת הפעילות העסקית בשל נזק למבנה ולרכוש של בית העסק, אם הנזק נגרם בעקבות סיכונים המכוסים בפוליסה. הביטוח מסייע לשלם על הוצאות קבועות כמו שכר, דמי שכירות ואף על הוצאות הקשורות להעברת העסק למקום אחר בעקבות הפגיעה כמו למשל ריהוט מחדש או הובלת ציוד או התאמה מחדש של חלל אחר לצרכים של העסק שלכם ובהתאם לתנאי הפוליסה.

  עסקים קטנים עם ביטוח עסק גדול של הראל >>>​

  • ביטוח אחריות כלפי צד שלישי – לקוחות, ספקים וסתם כאלה שקפצו לבקר ולראות – לא חסרים אנשים שנכנסים ויוצאים מבית העסק למרות שאינם עובדים שם באופן קבוע. אמנם בעלי ובעלות עסק רוצים תנועה ערה בתוך העסק, כל מבקר כזה מביא עימו סכנה שמא יקרה לו חלילה משהו, בין אם מדובר במעידה פתאומית או נפילה של ארגז כבד בדיוק כשאותו מבקר עבר לידו. ביטוח אחריות כלפי צד שלישי מעניק כיסוי לבעל או בעלת העסק אם אותו מבקר שמוגדר כצד שלישי בפוליסה ייתבע אותם בגין נזקי גוף או רכוש שנגרמו לו, בקשר עם פעילות בית העסק בהתאם לתנאי הפוליסה. חשוב לא פחות, הפוליסה מעניקה לבעלי העסק גם לרכוש אופציה לכיסוי עבור הוצאות הגנה משפטיות בתביעה כזו. 
  • ביטוח חבות מעבידים – עובדים הם הלב הפועם של כל עסק, ולעיתים נמצאים יותר בעסק מאשר בעלי ובעלות העסק. אם קרה חלילה מקרה בו עובד או עובדת בבית העסק נפגעו פיזית  תוך כדי ועקב עבודתם, יכולים העובדים שנפגעו להגיש תביעת נזיקין כנגד בעל או בעלת העסק.  תביעות כאלה יכולות להגיע לסכומים גבוהים ואף להביא בעלי עסק למצב של פשיטת רגל. ביטוח חבות מעבידים מעניק כיסוי לתביעות אלה, וכמו גם מאפשר רכישת כיסוי הוצאות הגנה משפטית. הכיסוי בפוליסה מכסה מעבר לסכומי הפיצוי המשולמים על ידי המוסד לביטוח לאומי.

  ניהול עסק קטן ובינוני משנה את חייהם של בעלי ובעלות העסק.  כבעלי עסק קטן המושקעים לחלוטין בבנייה, תפעול ושיפור תמיד של העסק, עומדים בפניכם לא מעט אתגרים וסיכונים. בתוך שלל הסיכונים העומדים בפניכם חשוב לא להתעלם מאלו הניתנים לביטוח. ביטוח עסק יכול לסייע לכם להגן על המאמצים, ההשקעה והחלומות שלכם.

כלים נוספים