>

פתרונות ביטוחיים לבעלי ובעלות עסקים

מרגע ההחלטה להקים עסק ועד לסגירת הדלתות – בעלי ובעלות עסקים עוברים מסע רצוף עליות ומורדות. בואו גלו כיצד תוכלו להגן על היציבות הכלכלית שלכם בתור עצמאים ועצמאיות.  
 • בכל שנה נפתחים בישראל מעל 50 אלף עסקים, וכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. בין אם מדובר במכולת משפחתית, מרפאת שיניים, סטודיו יוגה או משרד לייעוץ מס, בעלי ובעלות העסקים העומדים מאחורי המספרים נמצאים במסע תמידי להשגת לקוחות ושיפור העסק.

  המסע הזה כולל רגעי גאווה ושמחה רבים, אך טומן בחובו סיכונים משמעותיים. לעצמאים, בניגוד לשכירים, אין בד"כ רשת ביטחון מובנית כמו דמי אבטלה או ימי מחלה. אם דברים משתבשים בדרך - אתם נותרים לעיתים לבד במערכה. כשיש משפחה, הדאגות רק גדלות, והצורך לטפח את העסק וגם לדאוג למשפחה שתלויה בכם מעצים את האתגר העומד בפניכם. אך אל ייאוש, ישנם פתרונות בעולמות הביטוח היכולים לסייע לבעלי ובעלות עסקים להפחית דאגות מליבם. 


  ביטוח אובדן כושר עבודה – דואגים למטרייה ביטוחית 

  העבודה מספקת לרובנו תחושת משמעות, הזדמנות להתפתחות וכמובן פרנסה. עבור עצמאים ועצמאיות הדבר רלוונטי לא פחות. בעלי ובעלות עסקים המושקעים רגשית, כלכלית ופיזית בעסק, תלויים ביכולת שלהם להביא אותו לשגשוג כלכלי. ​

  אולם לעיתים נסיבות מפתיעות שאינן תלויות בנו עלולות להוביל לפגיעה ביכולתנו לעבוד ולפתח את העסק שלנו. תאונת דרכים, פציעות במקום העבודה, פציעות כתוצאה מספורט או מחלות ממושכות - החיים יכולים להיות בלתי צפויים.

  במקרים אלה, בהם המבוטח או המבוטחת מאבדים את היכולת לבצע את עבודתם עקב מגבלות פיזיות או נפשיות שונות, כיסוי אובדן כושר עבודה יכול לשמש כגלגל הצלה. הכיסוי מספק תחליף חלקי להכנסה שנפגעה בשל אובדן הכושר בצורה של פיצוי חודשי עבור הפגיעה בהכנסה, ביחס למצב לפני הפגיעה. גובה הפיצוי החודשי מחושב בהתאם לשיעור האובדן בכושר העבודה והשכר המבוטח. כך, גם אם תתקשו להמשיך ולנהל את העסק שמפרנס אתכם ואת היקרים לכם בעקבות הפגיעה, תוכלו לקבל פיצוי חודשי בהתאם לתנאי הפוליסה שיסייע לכם בהמשך הדרך.​

  חיסכון פנסיוני - לא רק לפרישה

  כעצמאים ועצמאיות בעלי עסקים נדמה שהעסק הוא העוגן החשוב בחייכם שימשיך ללוות אתכם לעד. בין אם תחליטו לסגור את העסק בשלב כלשהו, ובין אם העסק ימשיך לשגשג אך תעבירו את המושכות לניהולם של אחרים, חשוב שיהיה לכם חיסכון לתקופת הפנסיה. 

  לכן, החל מ-2017 עצמאים מחויבים על פי חוק להפקיד כספים לאחד משלושת סוגי החיסכון הפנסיוני: קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים. חלק מכספי החיסכון אף יכולים לשמש אתכם כתחליף לדמי אבטלה, בכפוף לתנאים המפורטים בחוק.

  רבים לא יודעים שמעבר לחיסכון לפנסיה, בקרן פנסיה קיים גם רכיב של ביטוח נכות. רכיב זה נועד להבטיח תשלום קצבה חודשית במקרה שלא תוכלו להמשיך לעבוד ולהתפרנס עקב מצבכם הבריאותי. 

  בנוסף, קרן הפנסיה כוללת בתוכה רכיב של ביטוח חיים, המעניק רשת ביטחון כלכלית ליקירכם, אם חלילה תלכו לעולמכם בטרם עת.

  עצמאים הבוחרים להפקיד לקרן פנסיה חוסכים לעצמם לגיל הפרישה בהתאם להוראות החוק, וגם זוכים לכיסוי ביטוחי למקרה נכות וביטוח חיים.

  מי שבוחרים להפקיד לקופת גמל או לביטוח מנהלים לא נשארים ללא אפשרויות, ויכולים לרכוש בנפרד ביטוח למקרה נכות וביטוח חיים, שעליו הסברנו מוקדם יותר. 

  אם אתם מעסיקים עובדים בעסק, אתם נדרשים להפקיד עבורם לחיסכון פנסיוני לבחירתם, וכך גם הם זוכים לאותה הגנה ביטוחית חשובה.

  לא רק הגוף צריך הגנה - מגנים על העסק עם ביטוח עסק

  מעבר לאובדן היכולת לעבוד, בעלי ובעלות עסקים דואגים לעיתים מנזקים היכולים להיגרם לבית העסק עצמו, או לעובדים ולמבקרים אחרים בבית העסק. נזקים אלה יכולים להגיע ממקומות בלתי צפויים ולהסתכם בהוצאות גבוהות. 

  כדי שבעלי ובעלות עסקים לא יגיעו למצב של התמוטטות כלכלית ופשיטת רגל, הראל מציעה מגוון רחב של כיסויים היכולים להימכר בנפרד או כחבילה מקיפה, בהתאם לצרכים שלכם ולמאפייני בית העסק:

  בין אם העסק שלכם הוא מספרה בקניון השרון או נגרייה בגליל העליון, תוכלו לרכוש מה שנכון עבורכם, כדי לוודא שיש לכם הגנה למגוון נזקים אפשריים. 

  בין הכיסויים האפשריים, תוכלו למצוא מגוון רחב של כיסויים המתאימים לבתי עסק, כמו למשל ביטוח אש מורחב, המאפשר כיסוי ביטוחי במקרה של נזק או אובדן פיזי שנגרמו על ידי אש, נזקי מים וסיכונים נוספים. גם ביטוח ציוד אלקטרוני - המעניק כיסוי במקרים של אובדן או נזק תאונתי לציוד אלקטרוני, וביטוח כספים -  המציע הגנה מפני אובדן או נזק לכספי בית העסק בזמן העברתם או בעת שהם מצויים בכספת בית העסק, הם כיסויים הרלוונטיים למרבית העסקים.

  ישנם כיסויים נוספים המתאימים לפעילויות עסקיות מסוגים שונים שמומלץ להכיר. לדוגמה, אם אתם בעלי עסק המקבל קהל לקוחות אז ביטוח אחריות כלפי צד שלישי יכול להיות רלוונטי עבורכם. הביטוח מעניק כיסוי לעסקים עבור פיצויים שיחויבו לשלם על פי דין כתוצאה מאירוע בלתי צפוי שגרם לנזק לגופו או רכושו של צד שלישי. 

  אם אתם מעסיקים עובדים, תוכלו לרכוש כיסוי חבות מעבידים. ביטוח זה מעניק כיסוי עבור פגיעה פיזית שנגרמה לעובד  כתוצאה מתאונה שאירעה תוך כדי או עקב עבודתו וכן כתוצאה ממחלה שאירעה תוך כדי ועקב עבודתו בעסק המבוטח. 

  גם אם העסק שלכם מספק שירותי ייעוץ חשוב להיערך לסיכונים המתאימים לאופי הפעילות שלכם. בעלי מקצוע חופשי ובעלי הסמכה מקצועית בתחומים כמו עריכת דין, הנדסה, אדריכלות, עיצוב פנים או ראיית חשבון, אך לא רק, יכולים לרכוש ביטוח אחריות מקצועית, המעניק כיסוי עבור נזקים שנגרמו לצד שלישי כתוצאה מרשלנות מקצועית שלכם.  ​

  המציאות המשתנה והנסיבות הבלתי צפויות יוצרות מצב בו בעלי ובעלות עסקים צריכים להמציא את עצמם מחדש, כל יום קצת יותר. עם פתרונות הביטוח של הראל, בעלי ובעלות עסקים יכולים לסמוך על כך שיש להם שותפים לדרך שיסייעו להחזיר אותם למסלול ברגעי משבר. 
  *יובהר כי בכל מקרה של סתירה או אי התאמה בין האמור לעיל לבין הוראות הדין ו/או הוראות התקנון ו/או הוראות הפוליסה - יגברו האחרונות.

  **אין באמור כדי להוות ייעוץ או שיווק פנסיוני אשר מתחשב בצרכים ובנתונים המיוחדים של כל אדם.

  *** מכלול הכיסויים המפורטים הינם בכפוף לתנאי ומסמכי הפוליסות וסייגיהם ולהנחיות החיתום של החברה. בכל מקרה של סתירה בין האמור במאמר זה ובין תנאי, מסמכי הפוליסה, סייגיהם והנחיות החיתום של החברה יגברו האחרונים.

כלים נוספים