>

טיפולי התפתחות הילד דרך ביטוח הבריאות הפרטי

​​ריפוי בעיסוק הוא טיפול מוכר ופופולרי בקרב ילדים עם הסובלים מאתגרים שונים בהתפתחות. הטיפול מסייע לילדים אלה לפתח מיומנויות קריט​יות דרך עיסוק, משחק ויצירה. אם אתם הורים התוהים האם שיטת הטיפול הזו יכולה לתרום לילדכם, קראו והבינו לעומק מהו ריפוי בעיסוק, למי זה יכול להתאים, ואיך ביטוח הבריאות הפרטי יכול לסייע לכם.​ • מי מאיתנו שגדל או גידל ילדים על פו הדוב יודע שלפעמים הדברים הקטנים ביותר ממלאים הכי הרבה מקום בלב. לכן כהורים, אנחנו מתרגשים מכל רגע קטן – קשירה ראשונה של שרוכי הנעליים, לב גזור מבריסטול, המילה הראשונה שנכתבה בעיפרון. 

  לצערנו, כאשר הרגעים האלה מתעכבים, או לא באים בקלות לילדינו, אנחנו כהורים ישר מתחילים להריץ את הגלגלים בראש. מפלס החרדה העולה מציף מחדש את הנטייה הטבעית שלנו להשוות את היכולות של ילדינו ליכולות של בני גילם. בעזרת טיפולי ריפוי בעיסוק הורים רבים יכולים לנשום לרווחה ולדעת כי ניתן לצמצם את הפערים האלה בגיל צעיר. בקרוב, גם אתם תוכלו לתלות ציורים של ג'ירפות עם פסים על המקרר. 

  מהו ריפוי בעיסוק לילדים

  ריפוי בעיסוק הוא תחום טיפולי פרא-רפואי ומעניק לילדים כלים להתמודדות עם אתגרים שונים בהתפתחות, לרבות קשיים בהתפתחות המוטוריות, הפרעות קשב, קשיי כתיבה ובעיות בוויסות חושי. דרך עיסוק ומשחק בקושי הרלוונטי, הילדים לומדים ומפתחים את המיומנות החסרה. 

  המטפלים בריפוי ועיסוק יתאימו את האביזרים והטכניקות הנדרשות לתהליך הטיפול הפרטני של כל ילד. בין אם מדובר בטיפול ממוקד בשיפור המוטוריקה העדינה או במשחקים המסייעים לילדים בפיתוח יכולות מיון וקטגוריזציה, ריפוי בעיסוק מטפל דרך התנועה והעבודה. 

  אולם הטיפול לא מתחיל ונגמר בחדרי הקליניקה. לסביבה בה גדלים הילדים יש חלק גדול בטיפול. ולכן המטפלים מדריכים את ההורים לבניית סביבה שתתאים לצרכי הילדים באופן שיסייע להם ליישם את עקרונות הטיפול גם בסביבה הביתית.


  לך אכפת מהבריאות ​של ילדיך - אנחנו חברת ביטוחי הבריאות המובילה​ בישראל >>>

  למי יכול לעזור ריפוי בעיסוק לילדים?

  את הטיפול ניתן להתחיל מגיל צעיר מאוד. כאשר ריפוי בעיסוק לתינוקות מתמקד בפעוטות בגילאי 0-3, בעוד שטיפול לילדים מיועד לבני 3 ומעלה. למעשה כל אחד מסוגי הריפוי בעיסוק מתאים לשלב ההתפתחותי המיוחד שבו נמצא הילד, ומטרתו לסייע בפיתוח מיומנויות יסודיות.

  ריפוי בעיסוק לתינוקות וילדים יכול להיות מועיל לילדים עם מגוון רחב של אתגרים וצרכים. השיטה יעילה במיוחד לילדים עם קשיים במוטוריקה עדינה ובתפקוד, שיכולים לבוא לידי ביטוי בפעולות יומיומיות כמו אכילה, לבוש, החזקת עיפרון ושימוש במספריים. 

  גם באתגרים בוויסות ובעיבוד חושי ריפוי בעיסוק יכול לסייע. קשיים כמו התמצאות במרחב, רגישות יתר לגירויים סביבתיים כמו אור, צלילים ומגע או לחלופין תת-רגישות לגירויים יכולות לקבל מענה הולם דרך הריפוי בעיסוק באמצעות משחקים המסייעים בקליטה ופירוש של גירויים. 

  בנוסף, הולכת וגוברת הפנייה למרפאות ריפוי בעיסוק בעקבות קשיי קשב וריכוז, היפראקטיביות וקשיים חברתיים. הטיפול בקשיים אלה מלמד את הילדים לווסת את רמות האנרגיה ולסנן את הסחות הדעת, ובכך לשפר את המיומנויות החברתיות. 

  אבחון וטיפול מוקדם בקשיים ההתפתחותיים השונים יכולים לסייע בצמצום ואפילו בביטול של הפערים בין הילד לבין שאר בני גילו. אולם במקרה של מחסור בתורים למרפאות ריפוי בעיסוק בקופות החולים זמני ההמתנה להתחלת הטיפול עשויים להיות ארוכים. זמן שיכול להיות קריטי עבור הילדים. עיכוב בטיפול ריפוי בעיסוק עשוי להקשות על הדבקת הפערים של ילדים הסובלים מבעיות אלה, משום שהתבניות המוטוריות וההתנהגותיות מתקבעות ככל שעובר הזמן. 

  ריפוי בעיסוק לילדים וביטוח בריאות פרטי – שילוב מוצלח במיוחד

  כדי לצמצם את זמני ההמתנה הממושכים ולהרחיב את האפשרויות לבחירת מרפאות ומטפלים, הורים יכולים להרחיב את הכיסוי האמבולטורי בביטוח הבריאות הפרטי של ילדיהם ברכישת הרחבה לטיפולי התפתחות הילד. ההרחבה לטיפולי התפתחות הילד בהראל מאפשרת לפנות לטיפולי ריפוי בעיסוק לאחר קבלת הפניה מרופא מומחה להתפתחות הילד או מנוירולוגית ילדים. מבוטחי הראל יכולים לפנות לטיפולי ריפוי בעיסוק אצל כל מטפלת או מטפל מוסמכים שיבחרו, לא רק לכאלה הנמצאים בהסדר עם קופות החולים. 

  ביטוח הבריאות הפרטי עם הרחבה לטיפולי התפתחות הילד מסייע להורים במימון הטיפולים. מבוטחים יוכלו לקבל החזר כספי עד גובה הסכום המפורט בפוליסה, בכפוף לתשלום השתתפות עצמית. ההחזר ניתן עבור סוגים שונים של טיפולי התפתחות הילד הכלולים בפוליסה, ביניהם ריפוי בעיסוק, רכיבה טיפולית וקלינאות תקשורת. 

  ניתן להצטרף לביטוח הבריאות הפרטי מלידה, והפוליסה מכסה טיפולים אלה עבור ילדיכם עד לגיל 21, לאחר תקופת אכשרה של 180 ימים. 

  אולי יעניין אתכם:

  כל ילד וילדה מתפתחים בקצב הייחודי להם, אולם כאשר קיים קושי ביכולות מסוימות טוב שיש למי לפנות. ריפוי בעיסוק הוא כלי נוסף שיכול לסייע לילדים להדביק פערים ולצמצם קשיים, כך שיוכלו ליהנות מהילדות במלואה ולממש את הפוטנציאל שלהם לכשיגדלו. 


  התנאים המלאים והמחייבים הינם התנאים המופיעים בהרחבה. במקרה של סתירה בין האמור לעיל לבין תנאי ההרחבה, יגברו תנאי ההרחבה. ההצטרפות כפופה לחיתום על ידי החברה.

כלים נוספים