>

חמצן טיפול מתקדם עם יתרונות של תרופת סבתא

​​השימוש בתא לחץ בטיפולים רפואיים הפך למקובל בעולם ובישראל, אולם רבים עדיין לא מכירים את הטיפול, ולא מבינים כיצד הוא מסייע. קראו מהו תא לחץ ​ואיך הוא יכול לעזור למטופלים המתמודדים עם מגוון רחב של מחלות ותסמונות.
 • להיסגר  בתוך מיכל דמוי גליל עשוי פלדה אל-חלד היא לא חוויה שרובנו היו מתארים כמרפאת. אולם המחזה המשונה של אנשים היושבים בסבלנות על ספסל במתקן דמוי צוללות בתוך בית חולים הפך לנפוץ בבתי חולים רבים בעולם, ובישראל.

  מאז גילוי התכונות המרפאות של תא לחץ במאה ה-19 באירופה, הצוללת המשונה עברה דרך ארוכה עד שהגיעה לישראל. מאז טכנולוגיה זו עזרה למטופלים בהקלה של תסמינים גופניים. 

  מה זה תא לחץ?

  תא לחץ *הוא מבנה דמוי צוללת בו המטופלים נושמים חמצן בלחץ גבוה יותר מהלחץ האטמוספרי, כאשר המטרה היא להעלות את כמות החמצן המגיע לרקמות דרך מערכת הנשימה. ​​


  לחץ יוצר יהלומים – יתרונות תא הלחץ

  החמצן חיוני לריפוי פצעים, וריכוזו הגבוה בתא הלחץ יכול לסייע למטופלים בעלי מצבים פתולוגיים מגוונים המאופיינים בחוסר חמצן ברקמות. מצבים אלה עלולים לנבוע חלילה ממחלות כרוניות כמו סרטן וסוכרת, פציעות טראומטיות לגוף וזיהומים פתאומיים. 

  • מחלת דקומפרסיה: אימת הצוללנים. מחלת הדקומפרסיה נגרמת כתוצאה מהצטברות גבוהה מדי של חנקן ברקמות, המוביל לחסימת כלי הדם ומניעת אספקת חמצן. כיום, מתן חמצן בריכוז של 100% הוא הטיפול היעיל ביותר למחלה. תא הלחץ עוזר לסלק בועות חנקן מזרם הדם, מקל על תסמינים שונים ומונע סיבוכים אפשריים כמו פגיעה במערכת העצבים וחסימת כלי דם במוח.
  • הרעלת פחמן חד-חמצני: חשיפה מוגברת לפחמן חד-חמצני הנגרמת לעיתים בעקבות שאיפת עשן, עלולה להיות מסכנת חיים. זאת משום שהחשיפה לפחמן חד-חמצני מונעת מחמצן להיקשר להמוגלובין שבתוך כדוריות הדם האדומות. הטיפול מסלק במהירות פחמן חד חמצני מזרם הדם, מעלה את רמות החמצן וממזער את הנזק לאיברים חיוניים. 
  • מחלת גבהים: אם במקרה חשקה נפשכם לטפס גבוה יותר מ-3,000 מטרים מעל פני הים אולי תבחינו בקושי בנשימה. הדבר לא נובע מהאתגר הגופני הברור מאליו, אלא מלחץ אוויר נמוך יותר המדלל את החמצן ככל שעולים יותר בגובה. אם לא אפשרתם לגוף להתאקלם מספיק זמן ללחץ האוויר החדש, אתם בסכנה לחטוף מחלת גבהים שעלולה להוביל לסיבוכים קשים ואף למוות.  
  • ריפוי פצעים: הטיפול בתא לחץ מאיץ את תהליך האנגיוגנזה, שזה שם מסובך לתהליך צמיחה של כלי דם חדשים. תהליך זה חיוני לריפוי פצעים כרוניים, כיבים סוכרתיים ונזקים לרקמות שנגרמו מהקרנות.
  • זיהומים: עבור גוף האדם חמצן הוא מהות החיים, אולם עבור חיידקים מסוימים חמצן הוא האויב. טיפול בתא לחץ יכול להיות יעיל בטיפול בזיהומים מסוימים על ידי העשרת רקמות בחמצן ויצירת סביבה שבה חיידקים נאבקים לשגשג.  

  לך אכפת מהבריאות שלך - אנחנו חברת ביטוחי הבריאות המובילה​ בישראל >>>

  עם ביטוח בריאות פרטי , (לא) נכנסים ללחץ

  בשל הציוד המיוחד ומורכבות הטיפול, מעטים המרכזים הרפואיים המורשים על ידי משרד הבריאות לספק טיפול בתא לחץ בישראל, ביניהם בתי חולים כמו איכילוב ויוספטל, ומרכזים רפואיים כמו ימית חיפה. דבר זה עלול להוביל לזמני המתנה ארוכים ומחירים גבוהים. יתרה מכך, הטיפול בתא לחץ, לרוב, אינו חד פעמי,  ולעיתים נדרש רצף של טיפולים. עוד בהקשר זה, חשוב להיזהר מכל מיני גורמים בשוק המציעים טיפול בתא חמצן או ​תא לחץ במרפאות פרטיות או להשכרה ביתית אשר בשום פנים אינם באים בגדר "תא לחץ".  

  ביטוח בריאות הכולל הרחבה לכיסוי הוצאות רפואיות עבור טיפולים בטכנולוגיות מתקדמות מסייע במימון הוצאות רפואיות עבור טיפולים רפואיים מתקדמים**.  ההרחבה מאפשרת השתתפות של 80% ועד סכום 80,000 של ₪ ***. הטכנולוגיות הרפואיות לטיפול הן אלו המוגדרות בכתב השירות וכוללות בין היתר טיפולים בתא לחץ*, טכנולוגיות לטיפול בכאבים כרוניים, טכנולוגיות לטיפול עקב מחלה אונקולוגית, הזרקות לטיפולים רפואיים ועוד, ובתנאי כי בעת ביצועם מוכרים על פי קריטריונים רפואיים מקובלים על הרשויות בישראל או המדינות המוכרות בחו"ל.

  מהרי האוורסט ועד למעמקי הים, הטיפול בתא לחץ יכול לסייע להקלה על חולים, ובמקרים מסוימים, כמו דקומפרסיה וחשיפה לפחמן חד חמצני, הוא חיוני ומציל חיים.


  * מתן חמצן בלחצים הגבוהים מהלחץ האטמוספירי כחלק מטיפול רפואי על פי התוויות רפואיות מקובלות.

  ** לאחר תקופת אכשרה ובכפוף לבעיה רפואית שבעקבותיה נזקק המבוטח על פי הפניית רופא מומחה בתחום, לביצוע או שימוש בטכנולוגיה רפואית לטיפול כמפורט בכתב השירות ובפוליסה. ההצטרפות כפופה לחיתום רפואי ולהחלטת החברה. התנאים המלאים והמחייבים הינם התנאים המפורטים בפוליסה ובכתב השירות. במקרה של סתירה בין  האמור לעיל לבין תנאי הפוליסה וכתב השירות, יגברו תנאי הפוליסה וכתב השירות. אין באמור כדי להוות ייעוץ.

   *** לתקופת ביטוח (בין אם בשל בעיה רפואית אחת ובין אם בשל כמה בעיות). סכום זה יתחדש אחת לשנתיים (לרבות בתקופות ביטוח רצופות).​

  ההצטרפות כפופה לחיתום רפואי ולהחלטת החברה. התנאים המלאים והמחייבים הינם התנאים המפורטים בפוליסה ובכתב השירות. במקרה של סתירה בין  האמור לעיל לבין תנאי הפוליסה וכתב השירות, יגברו תנאי הפוליסה וכתב השירות. אין באמור כדי להוות ייעוץ.

כלים נוספים