>

יוון נפתחה לישראלים עם תעודת מתחסן ומחכה לכם עם חופים לוהטים, היסטוריה מרתקת, טברנות מרימות וחוויה קולינרית עשירה.

 

​​​​חמישה דברים שלא ידעתם על יוון:

  1. ביוון נולדו הדמוקרטיה, הפילוסופיה, המתמטיקה, האולימפיאדה, מדעי המדינה, ספרות מערבית, היסטוריוגרפיה - ואפילו משחק ה"יו-יו". חוץ מזה, היא המדינה עם הכי הרבה מוזיאונים ארכיאולוגיים בעולם.
  2. יום הולדת יש רק פעם בשנה? היוונים לא מסתפקים ביום אחד. לכל קדוש דתי יש יום מיוחד בשנה (למשל: "יום פטריק הקדוש"). אנשים שנקראים על שם אחד הקדושים, חוגגים את "יום הקדוש" שלהם באותו יום - ומקבלים מתנות מחברים ומשפחה - ממש כמו יום הולדת!
  3. למרות מזג האוויר הלוהט - היוונים מכורים למרקים. מרק שעועית (ביוונית: "פסולדה") הוא המאכל הלאומי של יוון. הוא מוגש עם לחם טרי, שמן זית, גבינת פטה וסרדינים כבושים.
  4. רוצים לתפוס ראש? תכירו את ה"אוזו" - משקה אניס מסורתי בניחוח ענבים ותאנים. לכל אזור ביוון יש "אוזו" שונה וייחודי משלו. "Ou Zo" ביוונית, פירושו "לא יכול לחיות בלי", כי לפי המסורת היוונית, כל מי שטועם את ה"אוזו" - לא יכול להפסיק...
  5. מילים רבות מהשפה היוונית נכנסו לשפה העברית - כמו בסיס, כרטיס, פזמון, וילון, ספסל, קומקום, פנס, פנקס, איצטדיון, תיאטרון - ואפילו כרוב, מלפפון, מנטה ופטרוזיליה. חוץ מזה, לקחנו מהיוונים גם ביטויים כמו חוקים דרקוניים, עבודה סיזיפית ותיבת פנדורה.
  • YNET קובעים: הישראלים נאמנים ליוון גם בקיץ הזה, יעדי הנופש המובילים לחודשי יולי-ספטמבר 2021: הרקליון יוון 22% ,בטומי גאורגיה 12 % ,רודוס יוון 12% ,מיקונוס יוון 6% ,סנטוריני יוון 4% ,בורגס בולגריה 4% ,פאפוס קפריסין 4% ,דובאי איחוד האמירויות 3% ,קוס יוון 3% ,קורפו יוון 3%

    היום זה כבר ברור, הישראלים נשארים נאמנים ליוון גם בקיץ 2021. ​וגם בנסיעה ליוון - ביטוח נסיעות זה בריאות. ובריאות זה הראל.

    רכשו עוד היום את ביטוח הנסיעות לחו"ל של הראל - כדי שנוכל ללוות אתכם בכל מקום ובכל זמן.

כלים נוספים