ישראל היא הראשונה בעולם להפעיל "תו ירוק" עם זכויות בלעדיות למתחסנים ולמחלימים. קראו את כל התשובות הכי מעודכנות בנושא.

​השנה החולפת הייתה שונה מכל מה שהכרנו. שנה דרמטית בה נכנס לחיינו וירוס מסתורי בשם קורונה והשבית את ישראל והעולם כולו. מדיניות הריחוק החברתי והסגרים התכופים גרמו לנו להישאר בבית, לשנות הרגלים ולהימנע מבילויים שהיו חביבים עלינו.
כולנו התגעגענו לחיים שלפני הקורונה: לצאת לסרט, לבלות במועדון, לאכול במסעדה, לשתות קפה עם חברים ואפילו לטוס לחו"ל. בשבועות האחרונים, לאור הצלחת מבצע החיסונים, נראה שאנחנו מתחילים לחזור לחיים בזכות ה"תו הירוק".

 •    

  אז מהו התו הירוק? ומה תוכלו לעשות איתו?

  יוזמת "התו הירוק" נועדה לעודד התחסנות ולזרז את חזרת המשק לפעילות מלאה. זוהי תעודה מטעם משרד הבריאות שטומנת בחובה מגוון הטבות והקלות.
  אם תזכו להיות בין מחזיקיו, תוכלו לנוע בצורה חופשית גם במצב של סגר כללי. לא תחול עליכם מגבלת המרחק ולא תקבלו קנסות אם תתרחקו מהבית. במקרה של חשיפה לאדם מאומת, לא תצטרכו להיכנס לבידוד. תוכלו לטוס לחו"ל בלי להיכנס לבידוד עם שובכם לארץ.
  הצגת התו תיתן לכם "אישור כניסה" למקומות רבים, פעילויות ומקומות בילוי. ברשימה: מופעי תרבות, אירועי ספורט, מוזיאונים, קולנוע, בתי מלון ועוד.

  תו ירוק: איך מקבלים אותו?

  מי שזכאים להנפיק "תו ירוק" הם: מחוסנים לקורונה - שקיבלו את המנה השנייה. חולי קורונה לשעבר - שהחלימו מהמחלה. וגם, מי שעשה בדיקת קורונה בטווח של 72 שעות - וקיבל תוצאה שלילית.
  תוקפו של התו משתנה בהתאם לקבוצה אליה אתם משתייכים: מחוסנים - חצי שנה. מחלימים - שנה. נבדקים שליליים - 48 שעות.
  את התו תוכלו לקבל באחת משתי דרכים: דיגיטלי - להוריד אפליקציה לטלפון הנייד עליה יופיע האישור שלכם. או פיזי - להדפיס מסמך עם ברקוד שיאשר את זהותכם. מאותו רגע, "התו הירוק" יהיה "אישור הכניסה" שלכם למקומות שונים. יש לציין כי גם מחזיקי התו - חייבים לעטות מסיכה.

  נוסעים לחו"ל? חשוב שתדעו

  בימים האחרונים דווח כי ישראלים בעלי "תו ירוק" יורשו להיכנס ליוון וקפריסין באופן חופשי. בעת הכניסה ליוון, תידרשו להציג בדיקת קורונה שלילית. קפריסין, לעומת זאת, לא מתנה את הכניסה בבדיקה כלשהי.
  מדינות נוספות מאפשרות כניסה לישראלים עם "תו ירוק" - ביניהן: איי סיישל, איחוד האמירויות, גיאורגיה, אוקראינה, בולגריה, רואנדה ועוד. רשימת המדינות מתעדכנת ומשתנה במהירות. יש לבדוק את ההנחיות במדינת היעד באתר משרד הבריאות.

  הראל ממשיכה לעדכן את ביטוח הנסיעות לחו"ל בהתאם לשינויים ולהתפתחויות, על מנת לספק לכם את פוליסת הביטוח הרלוונטית והמקיפה ביותר. במיוחד עכשיו, כשדואגים לבריאות, דואגים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל רק בהראל.

כלים נוספים