>

עצות חשובות להוזלת עלויות

 

​​כמו בפוליסות ביטוח רבות, גם בביטוח הרכב אין מחיר אחיד עבור כל המבוטחים. מחירו של ביטוח הרכב מושפע ממגוון רחב של פרמטרים, הקשורים הן למאפייניו האישיים של הנהג והן למאפייני הרכב המבוטח. לכן, אם אתם מעוניינים להוזיל את עלות ביטוח הרכב שלכם, כדאי להכיר כמה מהפרמטרים המשפיעים על מחירו.​

 • כל הדרכים לשלם פחות על ביטוח הרכב

  נהגים זהירים משלמים פחות

  נהיגה זהירה לא רק מצילה חיים, אלא גם יכולה להוזיל את עלויות ביטוח הרכב. כל מי שהיה מעורב בתאונה (בין אם באשמתו ובין אם לאו) והגיש תביעה בביטוח הרכב שלו יודע כי אחת ההשלכות הנלוות לכך היא התייקרות הפרמיה בשנה הבאה. הסיבה לכך היא שבאופן סטטיסטי נהג שכבר היה מעורב בתאונה נמצא בסיכון גבוה יותר למעורבות בתאונות נוספות ולהגשת תביעות נוספות. לעומת זאת, נהגים זהירים, בעלי עבר נקי מתאונות דרכים ומהגשת תביעות ישלמו פחות עבור ביטוח הרכב. לכן, הצעד הראשון בהוזלת עלויות הביטוח הוא לנהוג באופן זהיר ובטיחותי. 

  סוג הרכב שברשותכם

  אם אתם מעוניינים לשלם פחות עבור ביטוח הרכב, כדאי שתיקחו זאת בחשבון עוד לפני שתרכשו את הרכב שלכם. מחירי ביטוח הרכב משקפים, בין היתר, את העלות המשוערת של תיקון רכבכם אם חלילה יינזק או ייפגע בתאונה. לכן, עלות הביטוח של רכבים חדשים, רכבי יוקרה ורכבים נדירים היא גבוהה יותר. 

  מערכות מיגון ובטיחות לרכב

  קיומן של מערכות מיגון לרכב מקטין את הסיכון לפריצה לרכב ולגניבתו. לכן, חברות הביטוח דורשות את התקנתן בסוגי רכבים מסוימים. אולם ישנן מערכות מיגון מתקדמות ויעילות יותר מאלו המופיעות בדרישות הבסיס של חברות הביטוח. אם תשקיעו ברכישת מערכת מיגון מתקדמת לרכב, ייתכן ותוכלו לקבל הנחה מחברת הביטוח.

  גם קיומן של מערכות בטיחות ברכב יכול להשפיע על העלויות. מערכות בטיחות, כמו מובילאיי למשל, מסייעות בצמצום הסיכון למעורבות בתאונת דרכים ולפיכך גם להגשת תביעה. לכן, אם התקנתם מערכת בטיחות ברכב, גם עובדה זו יכולה לסייע לכם בהוזלת העלויות.

  נוסעים פחות? שלמו פחות

  עוד פרמטר שיכול להשפיע על עלות הביטוח המקיף לרכב הוא מספר הקילומטרים שרכבכם נוסע מדי חודש. אם אתם נוסעים פחות, אתם גם נמצאים בסיכון נמוך יותר למעורבות בתאונה ולהפעלת פוליסת הביטוח שלכם. לכן אין סיבה שתשלמו על ביטוח מקיף כמו מי שנוסע מדי יום עשרות קילומטרים. עם ביטוח רכב על בסיס נסועה, כמו הראל סוויץ', תוכלו לשלם לפי הקילומטרים שנסעתם ולחסוך עד עשרות אחוזים בביטוח הרכב שלכם.

  ביטוח לפי קילומטרים מתאים במיוחד לבעלי רכב שני במשפחה, למי שעובד או לומד מהבית ובאופן כללי למי ששגרת חייו אינה כוללת נסיעות רבות. בעזרת רכיב חכם שמותקן ברכב ואפליקציה ייעודית, ניתן לעקוב אחר מספר הקילומטרים שהרכב עבר ולדעת מה התשלום הצפוי לחודש הבא.

  ביטוח זמני לנהג מזדמן לתקופה קצרה

  אם חלק מהנוהגים ברכב שלכם הם נהגים זמניים, ייתכן שיהיה משתלם יותר לרכוש עבורם תוספת לביטוח זמני, שעלותו כמה עשרות שקלים, במקום להוסיפם כנהגים קבועים בפוליסה השנתית. כך למשל, כשמדובר בנהגים צעירים או חדשים, המעוניינים לנהוג ברכב המשפחתי. מכיוון שנהגים אלו נמצאים בסיכון גבוה יותר למעורבות בתאונה, הוספתם כנהגים קבועים בפוליסת הביטוח השנתית תעלה לכם הרבה יותר בהשוואה לרכישת תוספת לביטוח לימים בודדים.

  לעומת זאת, אם תרכשו עבורם תוספת ביטוח זמני רק בפעמים שבהן הם מבקשים לנהוג ברכב (כמו למשל כשהם חוזרים לחופשה מהצבא, או כשהם באים לביקור בזמן חופשות מהלימודים), תוכלו לחסוך לא מעט כסף בעלויות הביטוח.

  מעוניינים להתחיל לחסוך בביטוח הרכב שלכם? היכנסו והשאירו את פרטיכם.


כלים נוספים