להגיע מוכנים לבלתי צפוי

​​​​​בין אם מעדתם בתור להופעה של ביונסה בניו יורק או בטיול יומי עם הכלב בפארק השכונתי, תאונות עלולות לקרות בכל עת ובכל מקום. אמנם לא תמיד נוכל למנוע אותן, אך בעזרת ביטוח תאונות אישיות נוכל להגן על עצמנו ויקירינו מפני הנטל הכלכלי הכרוך בהן.


 • אירועים בלתי צפויים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, בטח בעולם המודרני המשתנה במהירות. חלקם אירועים יותר משמחים כמו קידום מפתיע לעמדה נחשקת בעבודה, וחלקם פחות משמחים. במקרה של תאונות המסתיימות בפגיעה גופנית, אנחנו יכולים לסמוך על ביטוחי הבריאות שלנו שיעזרו לכסות את ההוצאות הרפואיות. 

  אולם תאונות לא מתחילות ונגמרות בפגיעות גוף. אובדן ימי עבודה, שברים, כוויות, ימי אשפוז או חלילה מצב סיעודי יכולים לייצר נזקים נלווים. ללא מקור תקציבי משמעותי, נוכל למצוא את עצמנו נאנקים תחת לחץ כלכלי שיקשה עלינו להתמקד בתהליך ההחלמה. 

  ביטוח תאונות אישיות יכול לספק מטרייה הגנתית נוספת, ולסייע בצליחת התקופה המאתגרת.

  מה זה ביטוח ת​אונות אישיות?

  ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח המעניק פיצוי או שיפוי במקרה של תאונה שגרמה לפגיעות גוף. בעוד שביטוחים כמו ביטוח בריאות, ביטוח נסיעות לחו"ל וביטוח חובה לרכב מכסים הוצאות רפואיות שונות הקשורות לפגיעה גופנית המכוסה באותה פוליסה, ביטוח תאונות אישיות מעניק פיצוי כספי שיכול להגיע לאלפי שקלים ואף עשרות אלפי שקלים. ניתן להשתמש בפיצוי הכספי לכל מטרה, כמו רכישת ציוד מיוחד, הסעות ברכב והתאמות לדירת המגורים בעקבות נכות זמנית. 

  לביטוח תאונות אישיות ניתן להצטרף כבר מגיל 3. כחלק מחוק לימוד חובה כל תלמיד במוסד חינוכי מוכר מכוסה בביטוח תאונות אישיות מטעם הרשות המקומית בה הוא לומד. יחד עם זאת, אם יש ברשותכם יותר מביטוח תאונות אישיות אחד, תוכלו לקבל פיצוי בגין התאונה מכל פוליסה בנפרד.


  תאונות נפוצות

  חיפוש מהיר ביוטיוב יוביל לסדרה של סרטונים, בהם מככבים בני נוער אמריקאים, שנכשלים בביצוע משימת הטיקטוק השבועית. חלקם נגמרים בצורה משעשעת יותר, כמו נפילה לא מתוכננת לתוך אגם ברווזים אחרי סלטה אחורית שהשתבשה. אחרים נגמרים באסונות.

  אבל לא צריך להרחיק לכת בשביל להיות מעורבים בתאונה. פוליסת ביטוח תאונות אישיות מגדירה תאונה כאירוע פתאומי שקרה בכל מקום בעולם, שלא תוכנן על ידי המבוטח ושגרם לו נזק אשר מכוסה בפוליסה, למעט נזק שנגרם כתוצאה ישירה ממחלה. תאונות דרכים ונפילות ברחוב הגורמות לשברים הן תאונות נפוצות המכוסות בביטוח תאונות אישיות. ביטוח תאונות אישיות מעניק פיצוי כספי גם במקרים של כוויות, אשפוז ומצב סיעודי. 

  אולם כמו בכל פוליסה, חשוב להסתכל על האותיות הקטנות ועל כלל חריגי הפוליסה. למשל הכיסוי מחריג תאונות מסוימות כמו ספורט אתגרי ונהיגה ברכב דו גלגלי או טרקטורן. 

  אולם לגבי חלק מההחרגות בפוליסה, ניתן לרכוש הרחבה מיוחדת שתאפשר כיסוי גם במקרים כמו נהיגה ברכב דו גלגלי או פציעה במהלך פעילות ספורט אתגרי חובבני. כך שאם ימי שבת מוקדשים לנסיעה בטרקטורונים בחולות של ראשון לציון, הרחבות כאלה יכולות לסייע לכם במקרה של תאונה. 

  שימו לב שבביטוח תאונות אישיות יש תקופת ההמתנה. לדוגמה, על מנת לקבל פיצוי כספי עקב מצב סיעודי, תקופת ההמתנה היא 90 יום. לעומת זאת פיצוי עבור אשפוז  עקב תאונה יינתן לאחר תקופת המתנה של יומיים בלבד.


  אי אפשר לחזות את העתיד, אבל בהחלט אפשר להתכונן אליו >>>​​


  ביטוח תאונות אישיות בפאזל הביטוחי

  בעוד שביטוח בריאות חיוני לשמירה על הבריאות הכללית שלנו, ביטוח תאונות הוא רובד נוסף של הגנה, המספק שקט נפשי מול תקלות בלתי צפויות. שני הביטוחים אינם תלויים אחד בשני, ולכן ניתן לקבל פיצויים מביטוח תאונות אישיות בנוסף לזכאויות מביטוח הבריאות ולפיצויים מביטוחים אחרים..

  הכיסוי של ביטוח התאונות האישיות תקף בכל זמן, ובכל מקום. בין אם נפצעתם בארץ או בחו"ל, בשבתות ובחגים, אם נפגעתם תוכלו לתבוע את הביטוח כדי לקבל פיצוי שיסייע לכם להתמודד עם ההחלמה. 

  ביטוח תאונות אישיות יכול לעזור גם במקרה של מוות מתאונה, חס וחלילה. במקרה כזה ביטוח תאונות אישיות יכול לספק פיצוי חד פעמי ליקיריכם. 

  אולי יעניין אתכם:

  בין אם יש לכם שתי רגליים שמאליות או שאתם פחות בטוחים בקארמה שלכם, ביטוח תאונות אישיות עשוי להתאים לכל מי שרוצה לוודא שיש לו הגנה לתאונה בלתי צפויה. הוספת ביטוח תאונות אישיות לתיק הביטוחים הקיים משלים את סל ההגנות שלכם ונותן לכם גם הגנה כלכלית לימים פחות שמחים בחיים. 


  *התנאים המלאים והמחייבים הינם התנאים המפורטים בפוליסה. במקרה של סתירה בין האמור לעיל לבין תנאי הפוליסה, יגברו תנאי הפוליסה. ההצטרפות כפופה לחיתום על ידי החברה.

כלים נוספים