>

ביטוח נסיעות לחו"ל -  ספורט חורף

​בין אם אתם גולשים במסדרונות כבר שנים או עולים על מגלשיים בפעם הראשונה, חופשת סקי כרוכה בלא מעט לוגיסטיקה ששווה להכיר לפני. קראו על הדברים שחשוב לזכור בעת תכנון חופשת סקי מוצלחת.  

 • ​חופשות סקי יכולות להיות מעט שונות מחופשות הבטן גב שאנחנו הישראלים רגילים אליהם – החופים החמימים מתחלפים בהרים תמירים, החול הצהוב מתחלף בשלג הלבן ואנחנו מוותרים על הבגד ים בשביל שלוש שכבות טרמיות.  

  חופשת סקי היא אופציה לחופשה מהנה ומלאת אתגרים אך המורכבות הלוגיסטית עלולה ליצור  תקלות שאינן תלויות בנו, ולצערנו גם הגולשים המיומנים ביותר עלולים להיפצע. ביטוח נסיעות הכולל הרחבה לספורט חורף יכול לסייע לכם בהתמודדות עם חלק מהאירועים הלא צפויים שעלולים להתרחש. 


  יעדי סקי - אם השלג לא יבוא אלינו, אנחנו נבוא אל השלג

  אם אתם מחפשים אתרי סקי בתקציב, מזרח אירופה עשויה להיות המקום המתאים. בולגריה, רומניה, פולין וצ'כיה - כולן מציעות אתרי סקי למתחילים ומתקדמים. 

  מדינות נוספות באירופה המציעות אתרי סקי בתקציב גבוה הן צרפת, אוסטריה, אנדורה ואיטליה.

  בין אם בחרתם במזרח או במערב המזל לא תמיד מאיר פנים. לעיתים  קורה כי השלג מגיע מאוחר מדי, או נמס מוקדם מדי. אבל אל ייאוש, כי ההרחבה לספורט חורף בביטוח נסיעות לחו"ל של הראל כוללת שיפוי במקרה של ביטול הנסיעה עקב היעדר שלג באתר הסקי, בכפוף לתנאי הפוליסה*.

  אבל היעדר שלג זו כמובן לא הבעיה היחידה. מזג האוויר עלול להיות סוער מדי, ואתרי סקי רבים עשויים לסגור את שעריהם כדי לשמור על בטיחות הגולשים. אם בזמן החופשה שלכם אתר הסקי נסגר ל-48 שעות ומעלה, תוכלו לקבל שיפוי כספי על ימי סקי שאיבדתם, עד שישה ימי סקי בפועל.  


  לא רק בגד ים – ציוד לחופשת סקי

  בניגוד לבטן גב שדורש רק בגד ים ומגבת, חופשת סקי היא קצת יותר מסובכת לתפעול. גולשים צריכים להתכונן לטמפרטורות נמוכות שנעות בין מינוס 10 ל-15 מעלות. 

  בין אם אתם מעדיפים לשכור את ציוד ובין אם מביאים מהבית את הסנובורד האהוב עליכם, כנראה שתסחבו איתכם לא מעט דברים יקרים. 

  החל משכבות רבות של ביגוד קל, אטום למים ומחמם, ועד למגלשיים או סנובורד – ציוד סקי הוא לא כמו בגד ים שאפשר להחליף בקלות. 

  לצערנו, לפעמים לא הכל הולך חלק כמו במסדרונות. ציוד סקי יכול להתעכב ולאחר בהגעה, ואז נתקעים באלפים בלי יכולת לגלוש. ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל הרחבה לכיסוי ספורט חורף מציע שיפוי במקרה של איחור בהגעת ציוד ספורט חורף** ​

  אולי יעניין אתכם:

  סקי וסנובורד – לא תמיד הכי בטוח בעולם

  חבלות, קרע ברצועה הצולבת הקדמית, נקע בקרסול – פציעות האופייניות לספורט חורף עלולות לעיתים להיות חמורות ובמקרים מסוימים אף מסכנות חיים. 

  אם בכוונתכם להשתתף בספורט חורף מחוץ לישראל, כמו סקי או סנובורד, רצוי להרחיב את ביטוח הנסיעות שלכם שיכלול כיסוי לספורט חורף. ככה, במקרה של פציעה חלילה, יהיה לכם כיסוי להוצאות הרפואיות ולאשפוז בחו"ל, וסיוע כלכלי להמשך טיפול בארץ, בכפוף לתנאי הפוליסה.

  אבל במסדרונות התלולים של אתרי הסקי האירופאיים, לפעמים גם להגיע למרכזים רפואיים יכול להוות אתגר. פציעות עלולות להתרחש במסדרונות סקי מרוחקים, בתנאי מזג אוויר קשים המובילים לחסימה של כבישים. 

  במקרי חירום מסכני חיים, הראל 669 יהיו שם בשבילכם. יחידת החילוץ וההצלה מטעם הראל פועלת מסביב לעולם כ-20 שנים, וכוללת אנשי מקצוע ומחלצים עם ניסיון של ניהול ותפעול מאות אירועי חילוץ בעולם. ***​

  ביטוח נסיעות לחו"ל של הראל- אתכם 24/7 במוקד חירום וחילוץ חו"ל, גם במקומות מרוחקים​ >>>

  כמו כל נסיעה לחו"ל, יש לרכוש ביטוח נסיעות לפני העלייה למטוס. בחופשת סקי הדבר נכון כפליים, וחשוב לרכוש הרחבה לספורט חורף, מעבר לכיסוי הבסיסי שמקנה כיסוי להוצאות רפואיות​.


  *ביטול נסיעה לאתר סקי עקב החלטת הרשויות המוסמכות במדינה הרלוונטית על אי פתיחת האתר עקב היעדר שלג, בכפוף לכך שיוצג אישור מתאים של הרשויות המוסמכות בגין התקופה הרלבנטית. השיפוי יהיה בגין תשלום ששילם המבוטח מראש עבור חבילת סקי בגין תקופה שלא תפחת מ4- ימים, אשר נרכשה לפחות 30 יום טרם נסיעתו של המבוטח, לתקופות נסיעה שיחולו בין התאריכים 15 בדצמבר לבין 31 למרץ, לכל שנה קלנדארית ועד לסך של $300 לכרטיס נסיעה ועד לסך של $50 ליום עבור שירותי קרקע בגין תקופה מקסימלית של 6 ימי סקי בפועל ובכפוף לטבלת גבולות האחריות בפוליסה. בגין סעיף זה תחול השתתפות עצמית בגובה $50 . מובהר, כי המבוטח לא יהיה זכאי, בנסיבות אלה, לכיסוי של הפסד תשלומים בגין ביטול נסיעה.  

  ** איחור של מעל 24 שעות מהמועד המתוכנן, בהגעת ציוד ספורט חורף כהגדרתו בפוליסה, הנגרם בשל רשלנות של חברת התעופה. השיפוי יעשה כנגד הצגת אישור חברת התעופה על אי הגעת הציוד. השיפוי בגין שכירת ציוד סקי ליום הראשון בלבד ועד לסך של $200 ומתוכם עד לסך של $20 לפריט אחד ובכפוף לסך הנקוב בטבלת גבולות אחריות לפוליסה.

  *** בכפוף לתנאי הפוליסה, כיסוי הוצאות חיפוש, איתור וחילוץ נכלל בדמי הביטוח של הפוליסה הבסיסית לביטוח נסיעות לחו"ל של הראל, אלא אם בחר המבוטח שלא לרכוש כיסוי זה. 

  ההצטרפות לביטוח כפופה לחיתום רפואי ולהחלטת החברה. התנאים המלאים והמחייבים הינם התנאים המפורטים בפוליסה. ​


כלים נוספים