>

מאומתים? מבודדים? דואגים? 

רוצה לטוס לאוורר את הראש בחו"ל אבל הראש שלך מלא שאלות בענייני קורונה?
נכנ​סנו לנעליים שלך ושאלנו במקומך את השאלות וגם נתנו תשובות. 
אז ככה:​​​

מאומתים בארץ


​​רכשתי ביטוח ​​נסיעות לחו"ל אצלכם. נבדקתי לפני או אחרי ההגעה לשדה התעופה ונמצאתי "חיובי" לקורונה. מה קורה עכשיו?

קודם כל רק בריאות. אם רכשת במסגרת הביטוח גם את ההרחבה "ביטול או קיצור נסיעה במקרה של מגיפה", נדאג להחזיר לך את ההוצאות באופן הבא: 

  •  400$ החזר עבור הוצאות הטיסה בלבד. 
  •  אם הגדלת את סכום הכיסוי בהרחבה הזו (בתשלום נוסף), אז מגיע לך החזר של עד 5,000$ לביטול כל הנסיעה ומתוכם החזר של עד 2,000$ עבור הוצאות הטיסה. 

מבודדים בארץ


​​נאלצתי להיכנס לבידוד בלי שנמצאתי "חיובי" לקורונה, במהלך תקופה של עד 14 ימים לפני תאריך הטיסה. אני רוצה לבטל את כרטיסי הטיסה. מה קורה עכשיו?

באופן כללי, אם רכשת במסגרת הביטוח גם את ההרחבה "ביטול או קיצור נסיעה במקרה של מגיפה", היא תיכנס לתוקף כעבור 3 ימים ממועד רכישתה. לכן, אם בשלושת הימים האלה נכנסת לבידוד, אינך מכוסה. 

במקרה שחלפו 3 ימים מתאריך רכישת הביטוח, שבמסגרתו גם רכשת את ההרחבה הנ"ל, אז נחזיר לך 400$ עבור הוצאות הטיסה בלבד. ​


מאומתים בחו"ל


נבדקתי ונמצאתי חיובי לקורונה במהלך השהייה בחו"ל או לפני החזרה לארץ. מה קורה עכשיו?

קודם כל רק בריאות ואל דאגה. יש לך בביטוח כיסוי להוצאות רפואיות בחו"ל עד לסכום של 5,000,000$, שכולל גם הוצאות רפואיות בשל תחלואה בקורונה במקרה של אשפוז בבית חולים, צורך בתרופות ושאר הוצאות רפואיות. 

אם רכשת את ההרחבה של "ביטול או קיצור נסיעה עקב מגיפה", מגיע לך החזר הוצאות עקב הארכת השהות בחו"ל באופן הבא: החזר הוצאות לינה בסך של עד 150$ ליום ועד לסכום מקסימלי של 1,000$ לכל השהות. 

אם הגדלת את ההחזר בכיסוי (תמורת תשלום נוסף), אז מגיע לך גם החזר הוצאות בסך של עד 5,000$- לפי החלוקה של עד 2,000$ עבור החזר הוצאות טיסה, והשאר עבור הוצאות הלינה בזמן הבידוד בבית המלון. 

בכל מקרה, חשוב לשמור את כל הקבלות שקיבלת עקב ההוצאות הרפואיות ולהגיש תביעה באמצעות האפליקציה שלנו "הראל חו"ל" או באתר שלנו.


כניסה לסגר בחו"ל​


נאלצתי לקצר את הנסיעה ולחזור לארץ בגלל שהטילו סגר מלא במדינת היעד בה אני שוהה. האם אקבל החזר הוצאות?​​

אם רכשת את ההרחבה של "ביטול או קיצור נסיעה עקב מגיפה" אנחנו נכסה את ההוצאות עקב קיצור השהות עד לסך מקסימלי של 1,000$.

אם הגדלת את ההחזר בכיסוי (תמורת תשלום נוסף), אז מגיע לך החזר הוצאות בסך של עד 5,000$ לפי החלוקה של – עד סך של 2,000$ עבור החזר הוצאות טיסה, והשאר עבור ביטול המלון, ביטול השכרת רכב.


נאלצתי להאריך את שהותי בחו"ל בגלל שהטילו סגר מלא במדינת היעד בה אני שוהה. האם אקבל החזר הוצאות?

אם רכשת את ההרחבה של "ביטול או קיצור נסיעה עקב מגיפה" אנו נכסה את ההוצאות עקב הארכת השהות בחו"ל עבור הוצאות לינה עד סך של 150$ ליום ועד לסכום מקסימלי של 1,000$ לכל השהות. 

אם הגדלת את הכיסוי, אז מגיע לך גם החזר הוצאות בסך של עד 5,000$ לפי החלוקה של – עד סך של 2,000$ עבור החזר הוצאות טיסה, והשאר עבור הוצאות הלינה בזמן הבידוד בבית המלון. ​


לא קניתי ביטוח נסיעות אצלכם אבל תעזרו לי בכל זאת:


מה עושים אם נמצאתי חיובי לקורונה במהלך שהותי בחו"ל?​

דבר ראשון, בודקים שביטוח הנסיעות שלך לחו"ל והכיסויים לנסיעה הקשורים למגיפת הקורונה הינם בתוקף. לאחר מכן יש לפנות לחברת הביטוח שלך ולעדכן שאובחנת "חיובי" לקורונה והם כבר ידריכו אותך מה לעשות (כולל איך להגיש תביעה על החזר הוצאות), והכל בהתאם לתנאים בפוליסה שלך כמובן. בזמן השהייה בחו"ל, עליך לפעול לפי ההנחיות הרלבנטיות עד החזרה הביתה. רק בריאות.​ *מובהר​ כי הכיסוי הביטוחי הינו רק בהתאם לתנאי הפוליסה המלאים ובכפוף למדיניות החיתום של החברה, כפי שאלה יהיו במועדי הביטוח הרלוונטיים.​​​​​​​​​​​​​

​​ ​​​​​​​