>

אלפא טק(1) היא חברת ניהול השקעות טכנולוגית חדשנית מבית הראל פיננסים, שמביאה לישראל שיטות השקעה מתקדמות.
מטרתנו באלפא טק היא לייצר עבורך אלפא (תשואה עודפת)(2) באמצעים טכנולוגיים ולאפשר לך ליהנות מניהול השקעות המבוסס על מודלים כמותיים, בדומה למשקיעים המתוחכמים בארץ ובעולם.
המודלים הממוחשבים פותחו ונוסו במחלקות המחקר של הראל, על-ידי צוות רחב של אנליסטים, כלכלני מאקרו, מנהלי השקעות וניהול סיכונים.


עקרונות המודלים של אלפא טק:


  • המודלים פותחו לצורך אופטימיזציה של השקעה בנכסים ויצירת תשואה עודפת (אלפא), מותאמת סיכון ביחס למדדי הייחוס (2)

  • המודלים מבוססים על נתונים חשבונאיים כלכליים ו/או נתוני מסחר היסטוריים

  • התוצר של המודל הוא רשימת ניירות ערך מומלצים להשקעות


יתרונות ניהול השקעות באמצעות מודלים כמותיים(3)

מודל ממוחשב מתעלם מהשפעות פסיכולוגיות

יכולת עיבוד נתונים גדולה ומהירה

ניתוח ותיקוף המודלים במצבי שוק שונים


(1) מנהל השקעות חיצוני לניהול תיק ההשקעות של הקרן. "אלפא טק" – "אלפא טק" ניהול השקעות בע"מ. (2) אין באמור משום התחייבות מנהל הקרן להשגת תשואה כלשהי. (3) להערכת אלפא טק​

סקירות חדשות בתחום
בשנים האחרונות הטכנולוגיה משתלטת על כל תחום בחיינו. כיצד משתלבים מודלים כמותיים בעולם ניהול ההשקעות הגלובלי, איך אפשר ליהנות מזה ולמה זה קורה עכשיו?
כשקרנות הגידור הגדולות ביותר בעולם מתבססות על אסטרטגיות השקעה כמותיות – גם המשקיעים הפרטיים הקטנים יותר רוצים להיכנס לתחום. מהם מודלים כמותיים ואיך משלבים אותם בניהול תיק השקעות?
התחום הצומח בעולם ניהול ההשקעות הגלובלי הוא המודלים הכמותיים. האם הוא מבשר מהפכה אמיתית בתחום או שמדובר בטרנד חולף?

תשובות לשאלות נפוצות בנושא קרנות אלפא טק

  • ​בניהול ההשקעות האקטיבי קשה לעתים למנהל וליועץ ההשקעות להתעלם מאירועים מסוימים ולפעול אך ורק על בסיס הנתונים הפונדמנטליים. ניהול דרך כללי החלטה קשיחים, הנקבעים מראש על-פי מחשב, עשוי לנטרל הטיה פסיכולוגית שלא מעט מחקרים הצביעו על קיומה ועל העובדה שהיא עשויה לפגוע בתשואות. השימוש בכלים האלה מאפשר להימנע ממגוון גדול של טעויות, החל מקנייה במחירי שיא, דרך מכירה במחיר שפל ועד להחלטות מהירות על בסיס אירועים שנתפסים כדרמתיים כמו הברקזיט, שהוביל לצניחה של 7% בבורסות הגדולות בעולם ביום שלמחרת ולתיקון מהיר בימים שלאחר מכן.​

  • ​​ברוב המקרים השימוש בכלים כמותיים הוא לצורך "תיבול" תיק ההשקעות ולא כתחליף מלא. בעידן שבו הריבית נמוכה יחסית והשווקים עולים כבר כמה שנים ברציפות, משקיעים רבים מתקשים לייצר תשואה תחרותית באמצעות מכשירי השקעה מסורתיים, ולכן יש מקום לכלים חדשניים. ממצאים של מודלים ממוחשבים עשויים גם לסייע למנהל השקעות מקצועי לקבל תובנות השקעה המבוססות על מקרים מוכחים, גם אם הוא לא רואה את ההיגיון בהם במבט ראשוני.

  • ​לתוך המודל הכמותי נכנסים פרמטרים שונים, החל מנתונים מאקרו-כלכליים ועד נתונים ספציפיים מתוך דוחות של חברות או מתאמים בין נכסים שונים בתיק ההשקעות. המודל הכמותי עובד על-פי מתודולוגיה ברורה, שנקבעה על בסיס ממצאים של עשרות שנים, כאשר נקודת המוצא היא כי לאורך זמן יש היגיון מאחורי התנהגות השווקים. לפיכך, אמנם כל מקרה שונה מקודמו, אך ברוב המקרים תבניות בסיסיות שנבדקו סטטיסטית במשך תקופות כל כך ארוכות חוזרות על עצמן. ​​

צור קשר

*
השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.
CAPTCHA
טען מחדשהשמע את התווים הנראים בתמונה