האם אתה בטוח שמי שמטפל בכסף שלך עושה את הכי טוב שאפשר?

אם התשובה היא בין "לא בטוח" ל"לא" מוחלט, כדאי שתבדוק מי מנהל את הכסף שלך. סוף שנת הכספים היא הזדמנות מצוינת לבדיקת תיק ההשקעות שלך.כל כך הרבה כבר נכתב ונאמר על מצבו של שוק ההון. הפעם החלטנו לעשות את זה פשוט.
כן, הריביות בשפל והתשואה על פיקדונות היא אפסית – אלו עובדות ידועות לכולם וגם לנו נמאס לשמוע מזה.

אז מה עושים אנשים שבכל זאת מעוניינים שהכסף יעבוד בשבילם?
ככלל, עומדות בפניהם שלוש  אפשרויות:
1. לנהל את כספם לבד
2. לקבל עזרה מהבנק בניהול הכסף
3. לנהל את הכסף בעזרת מתכנן פיננסי

לנהל את הכסף לבד זו אפשרות שיכולה לעבוד, בתנאי שיש לך היכרות עמוקה עם שוק ההון ואתה מוכן ויכול לבצע מעקב שוטף ויומיומי אחרי השינויים בשוק.

ניהול תיק בבנק יכול להיות בעייתי, כי לא בטוח שאפשר לצפות מיועץ ההשקעות, שמטפל במספר רב ונכבד של לקוחות, שיגיב במהירות, בדיוק כשצריך את תגובתו.

נשארנו עם ניהול תיק השקעות על ידי איש מקצוע – מתכנן פיננסי.
עדיין איתנו? זה כנראה הסימן לשמוע עוד. ויש עוד. כי נניח שכבר יש מי שמטפל לך בכסף, האם אתה בטוח שהוא עושה את זה הכי טוב שאפשר?
איך תדע אם הכסף שלך מנוהל באופן הטוב ביותר?
בלי אף מילה על תשואות או רווחים (כי את אלו לא ניתן להבטיח), הנה הפרמטרים שמרכיבים ניהול תיק השקעות מנצח:

 • הכול אנשים
  תפירת תיק השקעות נכון מתבצעת על בסיס הקשבה לצרכים ולציפיות. זה לא משנה אם אתה רוצה לדאוג לילדים, לצאת לפנסיה בגיל 40 או "רק" לנהל נכון את כל מה שבנית בעשר אצבעות. תכנון פיננסי חכם מתחיל ונגמר במישהו שרוצה ויכול לענות על הציפיות שלך. האמון חייב להיות מוחלט: גם באדם וגם בעובדה שהפוקוס שלו מכוון לניהול הכסף שלך. אתה חייב להיות בטוח שהמתכנן הפיננסי שלך עוקב אחרי ההתפתחויות בשוק ומתרגש כשמתרחש אירוע שעשוי להשפיע על התיק. זו העבודה שלו.
 • מישהו (חזק) לרוץ איתו
  מי שמחפש אפיקי השקעה חלופיים לחיסכון בנקאי רוצה להגדיל רווחים. ברור שכל אפיק השקעה שמגלם תשואה או רווחיות גבוהים טומן בחובו גם סיכון, וככל שהצפי לרווחיות עולה, גדל גם הסיכון בהשקעה.

  מתכנן פיננסי הגון יסביר זאת למשקיעים שיבקשו את עצתו ויעשה את תיאום הציפיות מולם. כמו כן, ההעדפה הברורה היא לחברת השקעות מקצועית וחזקה, שמספקת שירות אחראי ללקוחות ופועלת בזהירות ומקצועיות. לרוב, שם גם נמצא יותר ידע.
 • שיקול דעת מקצועי והוכחות
  ברור שתיק השקעות שמנוהל נכון יכיל חשיפה לסוגים שונים של נכסים: פיקדונות, אג"ח, מניות, בארץ ובחו"ל ועוד, בהתאם לרמות הסיכון המוגדרות.
  ובכל זאת, היתרון של מתכנן פיננסי טוב הוא היכולת לעבור מנכס לנכס במהירות, מבלי ששיקולים אמוציונליים יפגעו בשיקול הדעת שלו. בשביל זה אתה מחזיק אותו.

כשמדובר בכסף, לא מתפשרים
קשה לעבור בית השקעות, ובכל זאת, מסתבר שזה קורה לא מעט. אם התאכזבת ממנהל ההשקעות שלך ומהתוצאות –  אין בכלל שאלה.

איך יודעים? מנסים
בחינת אלטרנטיבה היא כלי חשוב בעולם העסקים בכלל, ובמיוחד כשמדובר בהשקעות. לכן, אתה כלקוח צריך לבחור את הפתרון הנכון והמושכל עבורך.

מעוניין לבדוק את תיק ההשקעות שלך? מלא את פרטיך ונציג של הראל פיננסים יחזור אליך.

כלים נוספים

לקביעת פגישה אישית והכוונה פיננסית  

*
השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.
CAPTCHA
טען מחדשהשמע את הקוד