>

אודות הראל קרנות נאמנות

​​​​הראל קרנות נאמנות, אחת הזרועות המרכזיות של הראל פיננסים מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים, הינה חברה לניהול קרנות נאמנות מהמובילות והבולטות בענף הקרנות בישראל. הראל מציעה מבחר גדול של אפשרויות השקעה בשוק ההון הישראלי ובשוקי ההון בעולם, באמצעות סל מוצריה הכולל קרנות נאמנות לרבות קרנות מחקות וקרנות סל במבחר אפיקי השקעה. הראל קרנות נאמנות מנהלת נכסים בסך של כ-68 מיליארד ש"ח (נכון לדצמבר 2023).

חברת הראל הוקמה בשנת 1993 ובשנת 2006 רכשה החברה את הפעילות והמותג "פיא" מידי בנק לאומי בעסקה הראשונה במסגרת יישום המלצות ועדת בכר לרפורמה בשוק ההון. לאחר הרכישה שינתה החברה את שמה ל"הראל פיא". בשנת 2013 רכשה הראל פיננסים את חברת קרנות הנאמנות של כלל פיננסים ומיזגה אותה לתוך חברת הראל פיא.
בחודש נובמבר 2018, שינתה החברה "הראל פיא קרנות נאמנות" את שמה ל"הראל קרנות נאמנות".

החברה נשענת על יחידת מחקר מהגדולות בשוק ההון ומבצעת מעקב שוטף אחר התפתחויות ומגמות מאקרו ומיקרו כלכליות בארץ ובעולם.

תפיסת העולם של החברה:
פילוסופיית השקעות
בניהול קרנות הנאמנות, מנחים את עבודתנו חמישה עקרונות בסיסיים:
(1) השקעה לטווח ארוך
(2) השקעה פונדמנטלית שאינה מבוססת על תזמון שוק
(3) הצלבה של ניתוחי מאקרו מענפים דומים ומהעולם עם ניתוח מיקרו של חברות ספציפיות
(4) פיזור סיכונים
(5) מעקב שוטף.
המטרה המרכזית היא להניב, לאורך זמן, תשואה עודפת* על המדדים הרלוונטיים בכפוף לרמת הסיכון המאפיינת כל אחת מהקרנות שלנו. בקרנות המחקות המטרה היא להניב תשואה דומה למדדים הרלוונטיים.

עוצמה
אנחנו בהראל קרנות נאמנות מאמינים כי הבסיס להצלחה טמון במחקר רב ומעמיק, הכלכלנים באגף כלכלה ומחקר מנתחים את הנתונים המקרו כלכליים בארץ ובעולם ומספקים למנהלי הקרנות תחזיות וסקירות לטווחי השקעה שונים. האנליסטים במחלקת המחקר מנתחים מניות ואג"ח של חברות ומספקים תחזיות והמלצות השקעה ספציפיות.
כמו כן, לחברה שיתופי פעולה עם גופי ההשקעה מהמובילים בעולם המאפשר גישה למידע מקצועי,רחב ואיכותי על מבחר נכסים בעולם, דבר המאפשר ניהול של נכסים בשווקים השונים בחו"ל ניהול מקצועי ומנוסה.

ניהול מקצועי ומנוסה
קרנות הנאמנות של הראל מנוהלות על ידי מנהלי השקעות מהמנוסים ביותר בשוק ההון.
מרבית הוותק של מנהלי ההשקעות בחברה נע בין 10 ל-30 שנה.
בנוסף, בדירקטוריון החברה ובוועדת ההשקעות חברים דירקטורים חיצוניים, שהינם אנשי כלכלה ואקדמיה בולטים.

מובילות
הראל קרנות נאמנות היא החברה הוותיקה בענף קרנות הנאמנות וכיום אחת המובילות בו.
כאחת החברות הגדולות בתעשייה, אחד הדגשים העיקריים שלנו הוא פיתוח מוצרים חדשים לתת מענה לצרכים המשתנים של המשקיעים והלקוחות. לחברה ידע מקצועי רב, המעניק ערך מוסף ומשמעותי ליועצי השקעות ולבעלי היחידות.
הראל קרנות נאמנות פועלת במבחר דרכים על מנת לשתף בידע המקצועי הרב שיש לה וזאת באמצעות כנסים, פרסום חומר מקצועי וכן מאמרים בעיתונות ובאינטרנט. הראל שואפת למתן המידע העדכני ביותר בזמן המהיר ביותר ליועצי ההשקעות ובעלי היחידות.

קרנות לכל צורך פיננסי:
אנחנו מציעים בהראל מבחר רחב של קרנות:

  • קרנות כספיות – שקליות ומט"חיות. הקרנות הכספיות מהוות אלטרנטיבה לפיקדון הבנקאי או להשקעה במק"מ קצר.
  • קרנות אג"ח שקליות – מבחר קרנות שקליות המאפשרות לבעל היחידות לבחור את מח"מ הקרן המתאים לו או קרנות בהם ניהול המח"מ נעשה על ידי מנהלי ההשקעות בהראל .
  • קרנות אג"ח צמודות מדד- קרנות המנהלות את האפיק הצמוד למדד המחירים לצרכן באמצעות ניהול המח"מ שלו ובאמצעות פיזור בין אג"ח ממשלתי וקונצרני.
  • קרנות משולבות תיקי אג"ח - קרנות אג"חיות המעניקות לבעלי היחידות ניהול דינמי של תיק האג"ח באמצעות השקעה בשוק האג"ח הממשלתי והקונצרני. הראל מציעה מבחר קרנות אג"ח המתאימות לצרכי בעל היחידות: קרנות אג"ח מדינה , קרנות אג"ח כללי, קרנות אג"ח חברות ועוד.בחלק מהקרנות מרכיב מנייתי מוגבל, כך שבעל היחידות יכול לבחור גם את החשיפה המתאימה לו למניות.
  • קרנות אג"ח חו"ל ומט"ח- הראל היא בין המנהלים הגדולים בתחום אג"ח חו"ל ומט"ח מבין מנהלי הקרנות בארץ. לאורך השנים פיתחנו מיומנות בניהול אג"ח חו"ל תוך שיתוף פעולה עם הבנקים והברוקרים הגדולים בעולם.
  • קרנות מניות – מבחר רב של קרנות מחקות ומנוהלות, המשקיעות במניות בארץ ובעולם ואף בסקטורים ייחודיים כגון חברות תעשייה ועוד.

 ​


*אין לראות באמור לעיל התחייבות של מנהל הקרן להשגת תשואה כלשהי. פרסום זה אינו מהווה הצעה לרכישת יחידות השתתפות בקרן. הרכישה תיעשה רק על פי תשקיפים שבתוקף והשינויים בהם. המידע הנ"ל אינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות ו/או מס המתחשב בנתונים ובצרכים של כל משקיע. הפרסום אינו מהווה תיאור ממצה של כל הוראות המיסוי.​

כלים נוספים