אגף כלכלה ומחקר עוסק בכל התחומים הקשורים לניתוח מקרו-כלכלי ומספק ניתוחים ותחזיות לכל הגופים השייכים לקבוצת הראל וללקוחותיה.
אגף כלכלה ומחקר מבצע מעקב שוטף אחר התפתחויות ומגמות מקרו-כלכליות בשווקי ההון בישראל וברחבי העולם.
האגף מנוהל על-ידי עפר קליין, המנתח את הסביבה המקרו-כלכלית בארץ ומעבר לים, ואת השפעתה על אפיקי ההשקעות השונים​

מה למדת מ-2020? שהמרכיב הפסיכולוגי בהשקעות גדול ממה שחשבת 26.11.20

התנודתיות של השנה האחרונה לימדה כי במקרים רבים המשקיעים שהרוויחו הם אלה שהצליחו לפעול על פי כמה כללים בסיסיים פשוטים - אך קשים ליישום. לפעמים צריך מישהו שיעזור ליישם אותם.

button

המטבעות הדיגיטליים: טרנד חולף או העתיד של כולנו? 01.08.21

הביטקוין היה הראשון שפתח את הדלת לעולם המטבעות הדיגיטליים, שכיום מונה כבר מעל 4,000 מטבעות. האם הם כאן להישאר ולמי בכלל מתאימה השקעה כזו?

button

המטבעות הדיגיטליים: טרנד חולף או העתיד של כולנו? 05.07.21

הביטקוין היה הראשון שפתח את הדלת לעולם המטבעות הדיגיטליים, שכיום מונה כבר מעל 4,000 מטבעות. האם הם כאן להישאר ולמי בכלל מתאימה השקעה כזו?

button

סוגרים את הים: העלייה במשלוחים דרך האוויר והיבשה דוחפת את מניות השילוח 13.06.21

הכלכלה העולמית מבוססת יותר ויותר על מכירות אונליין המתורגמות ליותר שילוח אווירי ויבשתי. אניית המסע שנתקעה בתעלת סואץ ושיבשה את שרשרת האספקה העולמית, הזכירה לעולם עד כמה קשה להסתמך על השילוח הימי.

button

למה המשקיעים בארץ לא חשופים לחברות הישראליות המצליחות בעולם? 08.06.21

בעקבות הנפקות הענק של החברות הישראליות בוול סטריט בחודש האחרון, מתעוררת שוב השאלה: למה הישראליות המצליחות בעולם בוחרות להנפיק מניות בוול סטריט ולא בת"א (אפילו לא ברישום כפול)? מדוע משקיעים מכל העולם מסתערים עליהן, אבל הן עדיין לא נמצאות בתיק ההשקעות של הישראלים?

button

מניות הכלכלה הירוקה - איך להתמודד עם העליות בסקטור?

התמיכה הרגולטורית, התפתחות הטכנולוגיה וזרימת הכסף הגדולה לתחום הכלכלה הירוקה הזניקו את המניות בו לגבהים חדשים הנה שלושה כללי זהירות עבור המשקיע שרוצה להיחשף לפוטנציאל האדיר - אך חושש מהעליות החדות..

button

עדכון המדדים הקרוב: זריקת מרץ טכנולוגית לבורסת תל אביב 25.06.20

נזקי הקורונה בשוק ההון ניכרים היטב במדד ת"א 35, הסובל מביצועי חסר משמעותיים בהשוואה עולמית. העדכון הקרוב של מדדי המניות באוגוסט, יזניק את משקל סקטור הטכנולוגיה במדד ועשוי לשדרג מחדש את מעמדו

button

5 סיבות למה תעלה האינפלציה_14.06.20

העולם במיתון, אבל ציפיות האינפלציה בעליה. למה זה קורה ומה תומך בהמשך המגמה ובחשיפה לצמודים בתיק ההשקעות

button

ביצועי שוק המניות בת"א: טכנולוגיה - וכל השאר 25.5.20

תיק ההשקעות של המשקיע הישראלי הממוצע עתיר במניות בנקים ונדל"ן בבורסה בת"א, אך הביצועים של סקטור הטכנולוגיה המקומי והמגמות בעולם מעידות כי יש צורך בשינוי

button

אביב הגיע, צמודים באים 26.2.20

למרות היעדר אינפלציה, האפיק הצמוד בולט בחודשים האחרונים בביצועי יתר על פני האפיק השקלי. לפחות 4 גורמים תומכים בהגדלת החשיפה לרכיב הצמוד בתיק האג"ח בחודשים הקרובים

button

סומך על מי שמנהל את הכסף שלך? זה הזמן לבדוק!

למידע נוסף