השפעה חברתית - פועלים למען הקהילה

​כקבוצה אשר שואפת לספק ללקוחותיה שקט נפשי ולאפשר להם להמשיך בחייהם באופן המיטבי, אנו רואים במעורבות חברתית, בתרומה, בהתנדבות במחויבות לקהילה וברווחת עובדינו חלק בלתי נפרד מפעילותנו. כל אלה הפכו לאורך שנות פועלה של הראל לחלק בלתי נפרד מה- DNA הארגוני שלה, והם מושרשים בחזון ובערכי הקבוצה ומהווים את סימן ההיכר שלה.​

אימפקט חברתי בעל ערך​

אנו מכירים בכך שבאמצעות הפעילות העסקית שלנו באפשרותנו ליצור אימפקט מוחשי ומשמעותי. כשחקן מוביל בענף הביטוח והפיננסים בפרט וכקבוצה דומיננטית במשק הישראלי, אנו מכירים באחריות הרחבה שיש לנו ופועלים באופן מודע ויזום ליצירת אימפקט חברתי בעל ערך.
כחברת ביטוח ופיננסים, פעילותנו מבוססת על דאגה למבוטחינו, בהווה ובעתיד. בהתאם, אנו שואפים לטפח ולקדם פיתוח בר-קיימא באופן רוחבי, ובכלל זה:
תרומה לכלכלה, תרומה לתעסוקה, קידום מערכת הבריאות, מעורבות בקהילה, פעילות חברתית ערכית, דאגה לעובדים, מוצרים חדשניים, השקעות, קידום האקו-סיסטם של סטארטאפים ישראלים, פיתוח תשתיות ועוד.

מטפחים ערכים של אחריות ונתינה לקהילה​ 

אנו מאמינים בגישה פרו-אקטיבית ליצירת אימפקט משמעותי, ופועלים למען החברה והקהילה בארבעה אפיקים מרכזיים:
 • שותפויות אסטרטגיות ארוכות טווח - אנו יוצרים שיתופי פעולה משמעותיים עם עמותות וארגונים למען קידום מטרות חברתיות, ביניהן: בריאות, חינוך, העצמת ילדים ונוער בסיכון, סיוע לאוכלוסיות מוחלשות וקידום ביטחון תזונתי. שיתופי הפעולה מבוססים על קשר קרוב ועמוק לטווח ארוך וכוללים מעורבות עובדים ותרומות כספיות.
 • תרומות - אנו תורמים מדי שנה למגוון עמותות וארגונים חברתיים, בין היתר באמצעות "קרן מ.א.ה" (על שם מרגוט וארנסט המבורגר ז"ל). מדיניות הנהלת קרן מ.א.ה הינה לתרום בעיקר לארגונים ועמותות התומכים בילדים עם צרכים מיוחדים, לפעול בתחום בריאות והצלת חיים, לתמוך באומנות ובתרבות, במוסדות להשכלה גבוהה ובפעולות לרכישת ידע פיננסי וביטוחי בישראל. נוסף לתרומות הכספיות, הראל תורמת גם משאבים כגון חדרי הדרכה ומסירת ציוד לעמותות.
 • התנדבות - התנדבות טבועה ב-DNA   שלנו. מכיוון שאנו מכירים בתועלות הרבות שמעורבות קהילתית פעילה מייצרת, פעילות התנדבות בהראל זוכה לדגש והעצמה, לרבות עידוד עובדינו להתנדב על חשבון שעות עבודה ובמגוון רחב של דרכים.
 • רכש חברתי - אנו שואפים לייצר ערך חברתי חיובי גם באמצעות תהליכי הרכש. כמו כן, אנו מקפידים לשלב עמותות המספקות תעסוקה מותאמת לאנשים עם מוגבלות באירועי חברה וברכש.
 • ערכיות רב תחומית - אנו פועלים באופן שוטף למען חינוך ותמיכה בילדים ונוער בסיכון, למען אוכלוסיות מוחלשות, למען שמירה על הבריאות, למען חיזוק החברה הישראלית, קידום מטרות חברתיות, העלאת מודעות לתחום איכות הסביבה ולשמירה על הסביבה בה אנו חיים, תמיכה במיזמים טכנולוגיים המייצרים אימפקט חברתי ועוד.​

הראל נגישה לכולם 

קבוצת הראל רואה בנושא הנגישות חשיבות חברתית מהמעלה הראשונה. על כן, גיבשנו תכנית נגישות הכוללת את דרישות הרגולציה ומבטאת את התפישה של הקבוצה הדוגלת בקבלת השונה. התכנית גובשה בסיוע יועצים מקצועיים, בליווי עמותת "נגישות ישראל" ובהתבסס על סקרי נגישות ומיפוי פערים וליקויים. נושא הנגישות מנוהל החל משנת 2017 על-ידי רכזת נגישות ייעודית בקבוצה. הראל פועלת להנגשה פיזית ושירותית כאחד. אתרי הפעילות של הקבוצה, מוקדי השירות וקבלת הקהל הונגשו תוך הצבת מקומות המתנה ומושבים בעבור אנשים עם מוגבלויות, הצבת שילוט הכוונה והתאמת מבני הראל, לרבות חדרי השירותים וחניות נכים ללא עלות. לצד זאת, אתר האינטרנט שלנו מונגש וכלל עובדי הקבוצה עוברים הכשרות ייעודיות בנושא נגישות, באופן פרונטלי או מקוון, בשיתוף עמותת "נגישות ישראל".
במקביל, אנו פועלים על מנת להעצים את שילובם של אנשים עם מוגבלות בקבוצה. זאת, בין היתר באמצעות הנגשה של המתקנים ואתרי החברה, הנגשת אירועי חברה וכנסים מקצועיים, קיום הדרכות ייעודיות וקידום שיתופי פעולה עם ארגונים העוסקים בנושא.  בנוסף לתנאים הרגילים שמקבלים העובדים, הראל מעניק לעובדים אלה ליווי ומממנת עובד סוציאלי צמוד שנותן להם מענה ועזרה גם בנושאים הקשורים לחייהם האישיים, כמו התנהלות מול ביטוח לאומי.
בשנת 2020 הצטרפה הראל לפרויקט The Valuable 500- אמנה בינלאומית עליה חתומים 500 מהמנכ"לים המובילים בעולם העסקי, במסגרתה מתחייבים לקדם ערכים של שילוב והעסקת עובדים עם מוגבלות ושימת דגש על הנגשת העסקים ללקוחות עם מוגבלויות.

הון אנושי - ההשקעה החכמה של הראל​

כחברה פיננסית, עובדינו מהווים את המשאב החשוב ביותר שלנו, את מקור העוצמה הארגונית ואת המפתח להצלחתנו. על כן, אנו מקפידים להעמיד את העובד במרכז וליצור עבורו סביבת עבודה נעימה, מכילה ומאפשרת. אנו מאמינים כי באמצעות ההשקעה בעובדינו נאפשר להם להפיק את המרב מכישוריהם, מה שיוביל לצמיחתם האישית ולהתפתחותם וכמובן יתרום לתועלת החברה.
 • כיום מועסקים בקבוצת הראל כ- 4900 עובדים.
 • לעבודה בהראל מתקבלים מועמדים אשר עומדים בתנאים ובדרישות המוגדרים לכל משרה, ללא העדפה או אפליה פסולה על רקע שיוך לאומי, דתי או אתני, מין, מגדר, נטייה מינית, גיל או כל מאפיין אחר שאינו ענייני.
 • שיעור הנשים מכלל עובדי הראל ביטוח עומד על כ- 70%.
 • שיעור תחלופה נמוך ועובדים שנשארים חלק ממשפחת הראל במשך שנים מעידים יותר מכל על תחושת השייכות ועל שביעות הרצון הגבוהה של עובדינו. אנו מאמינים בשימור עובדים שהוא תולדה של יחס הוגן, סביבת עבודה נעימה, דאגה לרווחת העובדים ומענה לצרכיהם, פיתוח והעצמה.
 • אנו מאמינים בעובדינו, רואים בהם הון אנושי יקר ערך ושואפים להעצים ולקדם אותם למשרות ניהוליות. מכרזים פנימיים למשרות מפורסמים ומוצעים לעובדים בעלי וותק של מעל שנתיים בחברה.
 • אנו מפעילים מערך הדרכה המוציא לפועל תכניות הדרכה חוצות ארגון לצד פתרונות למידה מותאמים לצרכי היחידות העסקיות.
 • הראל משקיעה משאבים רבים בהדרכות ובמתן משובים תקופתיים לעובדים ויוזמת תהליכי אימון וחניכה למנהלים.
 • הראל דואגת לרווחת העובדים ומשקיעה בפעילויות רווחה ופנאי ובמתן הטבות לעובדיה, מתוך מחויבות ושאיפה לגרום להם להרגיש "בבית", לשמר את המוטיבציה שלהם ולחזק את הזדהותם עם הקבוצה.​

כלים נוספים