80 שנות עשייה קהילתית - מדיניות התרומה לקהילה

​לאורך 80 שנות פועלה, המחויבות לתרומה ולקידום הקהילה הפכה זה מכבר לחלק בלתי נפרד מה- DNA הארגוני של קבוצת הראל, והיא מוטמעת בחזון הקבוצה ובערכיה. כחברה אשר שואפת לספק ללקוחותיה שקט נפשי ולאפשר להם להמשיך בחייהם באופן המיטבי גם במקרי אסון ומשבר, אנו רואים במעורבות, בתרומה ובמחויבות לקהילה חלק בלתי נפרד משאיפה זו.

המעורבות החברתית והתרומה לקהילה מהוות את סימן ההיכר של קבוצת הראל. נושאים אלה, הטבועים בתרבות הארגונית, באים לידי ביטוי בהיבטים שונים, וביניהם : התנדבות עובדים, תרומה כספית, תרומת ציוד ומעורבות כוללת.

התרומה הכספית לקהילה מתבצעת בין היתר באמצעות קרן מא"ה (על שם מרגוט וארנסט המבורגר ז"ל), עמותה הפעילה כבר למעלה מ- 30 שנה.
אנו תורמים לקהילה בשלושה אפיקים מרכזיים:

  • שותפויות אסטרטגיות המבוססות על תרומה כספית ומעורבות עובדים כמו שיתוף הפעולה עם ארגון איחוד הצלה, פרויקט אמץ לוחם עמותת לקט ישראל.
  • פעילויות המבוססות בעיקר על מעורבות עובדים, כמו קטיפים התנדבותיים לנזקקים
    שמתבצעים בשיתוף פעולה עם עמותת לקט ישראל.
  • סיוע כספי לעמותות ולארגונים הפועלות בתחומים כגון אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים (וראייטי, בית איזי שפירא ועמותת אלי"ן בית נועם) תרבות (התזמורת הפילהרמונית) ומדע (מכון ויצמן).

תרומות הקבוצה לטובת הקהילה בשנת 2014 הסתכמו בסך של כ- 5.1 מיליוני ₪, לעומת כ- 4.25 מיליוני ₪ בשנת 2013 ולעומת כ- 3.9 מיליוני ₪ בשנת 2012. כמו כן, בשנת 2014 עמדו התרומות בשווה-כסף על סך של 505,430 ₪ ובשנת 2013 על סך של 2,182,000 ₪.

מדיניות קבוצת הראל היא להעניק תרומות בעיקר למטרות הבאות: עמותות התומכות בילדים עם צרכים מיוחדים, עמותות בתחום העזרה הרפואית לנזקקים ולמקרים חריגים, עמותות התומכות באמנות ותרבות, מוסדות להשכלה גבוהה ופעולות לעידוד רכישת הידע בביטוח בישראל.

אנו קשובים כל העת לקהילה ולצרכיה המשתנים ופועלים לספק מענה למציאות הדינמית. כך, בעת מבצע "צוק איתן" חיבקנו את חיילי צה"ל ואת תושבי קו העימות בדרום הארץ באמצעות תרומה כספית ופעילות התנדבותית ענפה של עובדי הראל.

כלים נוספים

כשהריבית אפסית ומחירי הנדל"ן גבוהים – תכנון פיננסי הוא הכרחי! לבעלי סכום נזיל של 300,000 ₪ ומעלה

למידע נוסף