חזון סביבתי

​תחום ניהול הסיכונים נמצא בליבת העשייה של מגזר הביטוח והפיננסים. לכן, כגוף מוביל במגזר זה בישראל, ברור לנו שמול התפתחות אתגרי שינוי האקלים עלינו ליישם את עקרון ה"קיימות" בהקשר העסקי שלו. עבורנו, כאנשי ביטוח ופיננסים המסתכלים לטווח הארוך, נקיטת צעדי אחריות סביבתית מיועדת להבטיח את עתידם של כלל מחזיקי העניין שלנו ובראשם, ציבור לקוחותינו. זאת, באמצעות פיתוח פתרונות חדשניים בתחום הסביבתי.

עקרונות היסוד של התנהלותנו הסביבתית הינם:

 • מדידת הביצועים הסביבתיים שלנו.
 • נקיטת מהלכים לצמצום ההשפעות הסביבתיות הנובעות מפעילותינו התפעולית והעסקית.
 • פיתוח מוצרים ביטוחיים ופיננסים בעלי ערך סביבתי.
 • רתימת העובדים למהלכים סביבתיים.
 • שקיפות ודיווח לכלל מחזיקי העניין שלנו ולציבור הרחב על התנהלותנו הסביבתית.

הפעולות שננקטו לטובת יישום עקרונות אלו בשנים 2013-2014:

 • צמצום צריכת החשמל הודות לצעדים כמו פיילוט מעבר לגופי תאורה חסכוניים ופרויקט התייעלות אנרגטית של מערכות מיזוג האוויר.
 • צמצום צריכת הדלק הודות להחלפת כ- 40% מרכבי החברה לרכבים היברידיים.
 • צמצום צריכת המים במתקני הראל.
 • צמצום צריכת נייר הודות לגידול במשלוח דיוורים בדואר אלקטרוני.
 • בבנייני המשרדים של הראל הוצבו מתקני מיחזור שונים: לבקבוקים ולפחיות, סוללות, בגדים, קרטונים, טלפונים ניידים, תרופות ועוד.
 • כחלק מתפיסת האחריות הסביבתית של הראל והחשיבות שאנו מייחסים ליצירת שרשרת אספקה אחראית, בשנת 2012 גובשה מדיניות של "רכש ירוק" אשר מתבססת על תעדוף ספקים הפועלים על סמך מדיניות סביבתית סדורה וכתובה ומסוגלים להציע מוצרים או שירותים כחלופות בעלות ערך סביבתי (בנוסף לשיקולי עלות וקריטריונים ערכיים אחרים). לאחר גיבוש המדיניות, בסוף שנת 2013 , החלה הראל ליישם אותה בעבודה מול ספקים והטמיעה דרישות סביבתיות וולונטריות המבוססות על תקנים ומקרי בוחן מובילים מהארץ ומהעולם כגון: "התו הירוק" של מכון התקנים, תקן 5281 לבניה ירוקה וה- Green Public Procurement של האיחוד האירופי.

חושבים ירוק – פיתוח מוצרים סביבתיים

קבוצת הראל מבינה ומודעת ליכולתה של ליבת הפעילות העסקית, הביטוחית והפיננסית להיות בעלת ערך מוסף סביבתי. לכן, פיתחנו מוצרים ביטוחיים בעלי ערך לסביבה:

אדירה ירוקה

זוהי יוזמה מקורית וייחודית של הראל בתחום האנרגיה החלופית. הפוליסה הירוקה הינה נספח הרחבה ראשון מסוגו בישראל וייחודי להראל, לביטוח מתקנים ביתיים לייצור חשמל מאנרגיה סולארית. הנספח מצורף לביטוח מבנה הדירה או הבית, כתוספת לכיסויים הקיימים בפוליסת ביטוח הדירה ומעניק כיסוי ביטוחי למתקן פוטו-וולטאי ביתי לייצור חשמל (מתקן P.V).
מתקן ה- P.V מוצב על גג מבנה הבית ומשמש להפקת חשמל מאנרגיית השמש, אותו מוכרים לחברת החשמל. הביטוח הייחודי של הראל כולל כיסויים מפני מבחר נזקים אפשריים למתקן, במתכונת "כל הסיכונים", ובכללם: נזקי טבע, אובדן, גניבה ושבר, וכן כיסוי לאובדן הכנסות עקב השבתת אספקת החשמל מהמתקן לחברת החשמל.

הנחה ירוקה

הינה יוזמה נוספת של הראל לנקיטת צעד אקטיבי לעידוד צרכנות ירוקה. במסגרת יוזמה זו מעניקה הראל הנחה קבועה לכל לקוחותיה אשר יבטחו רכב היברידי.
רכבים היברידיים נחשבים לחסכוניים וידידותיים לסביבה, שכן הם משלבים מנוע בנזין רגיל ומנוע חשמלי, ובכך מפחיתים את צריכת הדלק ופליטת גזי חממה. ההנחה בביטוח רכבים היברידיים מוענקת  ללקוחות קיימים ולמצטרפים חדשים וחלה על כל דגמי הרכבים ההיברידיים המשווקים כיום בישראל ועל דגמים חדשים שישווקו בעתיד.

UpGrade 10,000

ביטוח רכב המבוסס על עקרון של "נוסעים פחות, משלמים פחות". נהגים הנוסעים פחות מ- 10,000 ק"מ בשנה זוכים ל- 20% הנחה נוספים בביטוח המקיף. ההנחה במסגרת ביטוח הרכב אפגרייד 10,000 מתווספת לכל ההטבות להן זכאים המבוטחים בביטוח אפגרייד, וכל זאת בנוסף לשירות אישי של סוכן הראל לאורך כל תקופת הביטוח.

למדווש פלוס

ביטוח מקיף לרוכבי אופניים המעודד רכיבה על אופניים, שהינם כלי תחבורה ידידותי לסביבה. הפוליסה מעניקה כיסוי רכוש לאופניים יחד עם כיסוי רחב לפגיעות גוף גופניות לרוכב ולמשפחתו, הכולל גם כיסוי לתאונות שלא התרחשו בעת הרכיבה. הפוליסה מותאמת לצרכיו של הרוכב ומשלבת כיסוי לתאונות בעת רכיבה תחרותית, הרחבת הכיסוי בחו"ל ופיצוי מוגדל לרוכב בגין תאונה שהתרחשה בעת הרכיבה.

כלים נוספים

אזור המידע האישי שלך בהראל - כל המידע על פוליסות הביטוח ותוכניות החיסכון שלך בהראל נמצא במרחק הקלקה

היכנס עכשיו