>

השקעות אלטרנטיביות - מה זה ולמה עכשיו?

אם פעם תיק ההשקעות הממוצע היה מורכב בעיקר ממניות ואיגרות חוב, בשנים האחרונות הולכת וגדלה הפופולריות של השקעה במכשירים פיננסיים אלטרנטיביים, הכוללים, למשל, קרנות השקעה בנדל"ן, קרנות גידור, קרנות השקעה פרטיות ועוד. על רקע התחרות הגבוהה וריבוי המכשירים בתחום, ניתן כיום להיחשף להשקעות אלטרנטיביות בסכומים נמוכים מבעבר. עובדה זו הנגישה אפיק זה בפני קהל רחב יותר ואפשרה ליותר משקיעים ליהנות מהיתרונות שלו. שתי חלופות אטרקטיביות במיוחד הן קרנות פרייבט אקוויטי והשקעה בנדל"ן מניב. ​

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים גוף שינהל עבורך את ההשקעה האלטרנטיבית?

ההשקעות האלטרנטיביות כוללות מגוון גדול מאוד של נכסים ובעולם יש מאות חברות המציעות אפשרות להשקעה בתחום זה. אילו פרמטרים חשוב לבדוק לפני שבוחרים את החברה שדרכה נבצע את ההשקעות האלטרנטיביות?

האם ההשקעה בנכסים אלטרנטיביים מתאימה לי?

בשנים האחרונות מתרבות אפשרויות ההשקעה הלא-מסורתיות. מה צריך להביא בחשבון בהשקעות כאלה, האם הן פתוחות בפני כל אחד ומה צריך לבדוק כדי לדעת אם אני עומד בקריטריונים?

מאמינים בענף: קרן השקעות חדשה של קבוצת הראל תעניק אשראי למימון נדל"ן בישראל

קרן חדשה של הראל פיננסים אלטרנטיב, "מגן ישראל", תאפשר למוסדיים, תאגידים ומשקיעים מסווגים להשקיע בסקטור הנדל"ן בישראל, על ידי העמדת אשראי ליזמים במגוון פרויקטי בנייה. ירידת הריבית הצפויה והמחסור ביחידות דיור הן רק חלק מהסיבות שבגינן צופים בהראל התעוררות מחודשת של הענף

"משקיעים רבים כיום מבקשים לשלב השקעות אלטרנטיביות, אבל לא יודעים לבחור את השותף והמוצר"

התנודות החדות בשוק ההון הובילו משקיעים מסווגים רבים בשנים האחרונות לנתב הרבה יותר מהונם להשקעות אלטרנטיביות – קרנות השקעה, נדל"ן, ביוטק, פארמה או קרנות פרייבט אקוויטי. נטע דוד-יפה, מנכ"לית הראל פיננסים אלטרנטיב, מסבירה איך נכנסים לתחום היצירתי שבו מסתתרות הזדמנויות אטרקטיביות - ועושים זאת באופן האחראי ביותר.

לראשונה בישראל: קרן פרייבט אקוויטי עם פיקוח רגולציה אירופי מגייסת משקיעים

זרוע ההשקעות האלטרנטיביות של קבוצת הראל וענקית ההשקעות הבריטית שרודרס חוברות לשיתוף פעולה ראשון מסוגו - קרן פרייבט אקוויטי חדשנית למשקיעים מסווגים וכשירים, המשקיעה בקרן מפוקחת על ידי הרגולטור האירופאי באופן המייצר רשת ביטחון. זוהי הזדמנות ייחודית המאפשרת למשקיעים פרטיים להיחשף לאפיק השקעה אטרקטיבי שהיה שמור בעבר לגופים מוסדיים בלבד.

לא רק למוסדיים: חלון הזדמנויות צר ללקוחות פרטיים להשקעה בפרייבט אקוויטי

תחום קרנות ההשקעה בחברות פרטיות היה פתוח בפני מוסדיים בלבד עד השנים האחרונות. לראשונה בישראל, הראל פיננסים מאפשרת ללקוחות פרטיים בעלי עושר פיננסי להיחשף לקרן השקעות אלטרנטיבית בתחום ה-PE שנהנית מפיקוח רגולטורי אירופאי – בניגוד לכל מוצרי ההשקעה הלא-סחירים הקיימים בישראל. חלון ההשקעות בקרן נסגר באמצע יוני 2024

שאלות נפוצות - השקעות אלטרנטיביות

יש לך שאלה בנושא השקעות אלטרנטיביות? העמדנו לרשותך תשובות לשאלות נפוצות בתחום, כדי לסייע לך להתמצא טוב יותר בעולם ההשקעות האלטרנטיביות ולבחור את אפיקי ההשקעה המתאימים לך ביותר.